MOBIL.sk MOBIL.sk

Redmi Note 8 Pro od Xiaomi je prvý smartfón s neskutočným 64MP fotoaparátom!
zdroj: Redmi

Redmi Note 8 Pro od Xiaomi je prvý smartfón s neskutočným 64MP fotoaparátom!

Čínska spoločnosť Xiaomi nám čerstvo predstavila novú generáciu rady Note, ktorá spadá pod ich podznačku Redmi. Novinka s názvom Redmi Note 8 Pro sa snaží zaujať atraktívnym dizajnom, nízkou cenou a hlavne – ide o prvý oficiálne predstavený smartfón s rekordnou 64MP kamerou.

Aby sme boli féroví, pred dvoma dňami nám spoločnosť Realme oznámila ich pripravovaný smartfón Realme XT, ktorý má tiež dostať 64MP fotoaparát. Avšak, nešlo o plnohodnotné predstavenie nového mobilu, takže Redmi Note 8 Pro môžeme pokojne označiť ako prvý smartfón s 64MP kamerou. Poďme na to ale postupne.

zdroj: Redmi

Smartfón dostal 6,53 palcový LCD displej s Full HD rozlíšením. Redmi sa pýši, že ich smartfón má naozaj tenké rámiky okolo obrazovky a ten spodný má len 4,2mm. Na zadnej strane sa nachádza štvorica fotoaparátov. Ako už bolo spomenuté, ten hlavný má 64MP. Ide o nový snímač ISOCELL Bright GW1 od Samsungu, ktorý kombinuje 4 pixely do jedného a vytvára tak svetlé fotky aj za horších podmienok. 

Spolu s touto kamerou tu nájdeme 8MP ultra široký snímač, 2MP fotoaparát určený na fotenie makro fotiek a 2MP kameru na zachytávanie hĺbky obrazu a vytváranie bokeh efektu – teda rozmazaného pozadia. Selfie kamera má 20MP a je vybavená mnohými funkciami s umelou inteligenciou vrátane automatického rozpoznávania scén.

zdroj: Redmi

Redmi Note 8 Pro poháňa nový procesor Helio G90T od Mediateku. Predávať sa bude s 6GB alebo 8GB pamäťou RAM a 64GB alebo 128GB vnútorným úložiskom. Vo vnútri nájdeme veľmi slušnú 4500mAh batériu s podporou 18W rýchleho nabíjania. Mobil si obľúbia aj hráči hier, pretože v ňom Redmi po prvýkrát použilo vodné chladenie, vďaka čomu by sa počas gamingu nemal prehrievať.

Novinka bola predstavená zatiaľ len pre Čínu. Veríme ale, že sa v blízkej budúcnosti dostane aj na náš trh. V Číne sa bude predávať za 175€ až 225€ a bude dostupná v čiernej, zelenej a bielej farbe niekedy v priebehu septembra.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio