MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei Mate 30 bude prvá vlajková loď, ktorú postihne zákaz americkej vlády
zdroj: weibo.com

Huawei Mate 30 bude prvá vlajková loď, ktorú postihne zákaz americkej vlády

Spory medzi USA a spoločnosťou Huawei sa tiahnu dlhé mesiace. Len pred týždňom sme sa dozvedeli, že americká vláda sa rozhodla predĺžiť odklad zákazu a čínsky gigant tak dostal 90 dní navyše, počas ktorých môže za obmedzených podmienok obchodovať s partnermi z USA.

Aj napriek tejto dobrej správe sa však fanúšikovia Huawei nemôžu veľmi tešiť. Najnovšia správa z portálu Reuters hovorí, že očakávané vlajkové lode Huawei Mate 30 a Mate 30 sa budú predávať bez oficiálneho certifikátu Google Play. V preklade to znamená, že aj keď Android dostanú (Amerika ich od neho úplne odstrihnúť nedokáže), bude výrazne obmedzený.

Hovorca Google pre Reuters povedal, že kvôli americkému zákazu sa Mate 30 nebude môcť predávať s aplikáciami ako Google Maps alebo Gmail, ktoré Android ponúka. Ten najväčší problém ale bude, že sa v nových smartfónoch nebude nachádzať ani oficiálny Obchod Play, odkiaľ si môžu užívatelia inštalovať aplikácie. 

zdroj: @UniverseIce

Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro sa tak stanú prvé vlajkové lode od tohto výrobcu, ktoré budú postihnuté zákazom z USA. To je pre spoločnosť vážny problém. Aj keď pôjde o naozaj zaujímavé smartfóny najvyššej triedy, ktoré sú nabité novými technológiami, bez Obchodu Play budú mať výraznú nevýhodu oproti konkurencií.

Huawei bude musieť nainštalovať do dvojice vlajkových lodí vlastný obchod s aplikáciami, ktorý Obchod Play nahradí. Bohužiaľ, môžeme si byť istý, že neponúkne také veľké množstvo appiek ako oficiálny obchod a mnohé môžu užívateľom chýbať. Teraz nám zostáva čakať, ako sa celá situácia vyvinie a ako si Huawei so zákazom poradí. Mate 30 a Mate 30 Pro by mali byť predstavené už budúci mesiac v Európe.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio