MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung nám prinesie smartfón s najväčšou batériou, akú sme u neho videli
zdroj: Samsung

Samsung nám prinesie smartfón s najväčšou batériou, akú sme u neho videli

Výdrž batérie smartfónov je stále veľká téma a veľkosť baterky je pre mnohých zákazníkov kľúčová pri výbere mobilu. Aj to je dôvod, prečo sa na trh dostávajú mobily so stále väčšou kapacitou a výdržou batérie.

Medzi kráľov vo výdrži batérie patria smartfóny ako Moto G7 Power či Asus ZenFone 6, ktoré ponúkajú až 5000mAh a solídnu dvojdňovú výdrž. Zdá sa ale, že aj takáto kapacita sa spoločnosti Samsung máli a pripravujú pre nás mobil s najväčšou batériou, akú sme u neho kedy videli.

YouTuber a odborník na technológie, Gaurav Chaudhary, zverejnil na svojom Twitteri obrázok, ktorý údajne patrí k uniknutému promo materiálu spoločnosti Samsung. Vidíme na ňom veľkú číslovku 6000, nápis „Pripravte sa na #GoMonster“ a logo spoločnosti v rohu zariadenia. YouTuber verí, že ide o promo fotografiu na pripravovaný smartfón Galaxy M30s.

zdroj: Weibo

Číslo na plagáte by malo odkazovať práve na veľkosť batérie. Ak by nám Samsung skutočne priniesol model M30s, v ktorom by bola 6000mAh batéria, šlo by o jeden z najlepších „bežných“ mobilov, čo sa baterky týka. Píšeme o „bežných“ mobiloch, pretože menzi ne nepočítame šialené pokusy, ako napríklad ten od Energizeru, keď do mobilu napchali 18 000 mAh.

Model Galaxy M30s sa tak pridá k dvojici už predstavených smartfónov novej rady „M“ s názvami M20 a M30. Spolu s veľkou batériou dostane aj rýchle 25W nabíjanie. Vybavený bude 6,4 palcovým displejom a procesorom Exynos 9610 SoC. Podľa doterajších informácií by mal dostať až trojitý fotoaparát s 48MP hlavnou kamerou.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio