MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple pomôže Amazonskému pralesu
zdroj: Arnie Chou / Pexels.com

Apple pomôže Amazonskému pralesu

Jednou z hlavných tém posledných dní je aj horiaci Amazonský prrales. Ten mnohí nazývajú pľúcami planéty, pretože produkuje až 20 % kýslíka vo vzduchu. Proti jeho problémom, ktorými sú momentálne hlavne plamene, sa preto rozhodli zakročiť viaceré štáty, jednotlivci aj spoločnosti. Medzi inými aj spoločnosť Apple, o čom informoval Tim Cook.

Šéf spoločnosti Apple Tim Cook oznámil, že Apple finančne podporí obnovu a záchranu Amazonského pralesa. Podľa neho je úplne devastačné to, čo sa dnes deje v Južnej Amerike. Amazonský prales, ktorý sa rozprestiera na veľkej časti tohto kontinentu totiž v posledných týždňoch sužuje obrovské množstvo požiarov.

tim cook apple
Tim Cook, šéf spoločnosti Apple / Wikimedia.org

Požiare sú v tejto časti sveta a v tomto ročnom období v celku bežnou vecou, pretože je tu veľmi sucho. Oproti minulému roku však ich množstvo stúplo o neuveriteľných 85 % na celkových 79 500 požiarov. Len za posledný týždeň ich vzniklo vyše 10 000. To uvoľňuje každý deň do ovzdušia milióny ton Oxidu uhličitého. Podľa vedcov je však oveľa väčším problémom samotné odlesňovanie. Podľa Brazílskeho národného inštitútu pre výskum vesmíru pod názvom INPE zmizne každú minútu z povrchu zemského plocha futbalového ihriska pralesa.

Šéf spoločnosti Apple na tieto informácie reagoval nasledovne: "Je devastačné fidieť oheň a deštrukciu ako pustošia Amazonský prales, jeden z najdvôležitejších svetových ekosystémov. Spoločnosť Apple prales podporí, aby pomohla zachovať jeho biodiverzitu a aby pomohla obnoviť nepostrádateľný Amazonský prales v Latinskej Amerike." Takýto prístup šéfa spoločnosti Apple nie je ničím výnimočným. Minulý týždeň venoval 5 miliónov dolárov bližšie nešpecifikovanej charite a tvrdí, že rozdá všetok svoj majetok, aby pomohol vyriešiť takéto systémové problémy.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio