Mobil.sk Mobil.sk

Apple vydal novú aktualizáciu systému iOS. Je tu jeden dôvod, prečo by ste ju nemali inštalovať!
zdroj: Apple

Apple vydal novú aktualizáciu systému iOS. Je tu jeden dôvod, prečo by ste ju nemali inštalovať!

Spoločnosť Apple nám včera priniesla novú verziu svojho operačného systému pre mobilné zariadenia iOS 12.4.1. Ide o nenápadný update, ktorý so sebou neprináša žiadne veľké novinky, no aj napriek tomu si ho možno nechcete nainštalovať.

Nová verzia je dostupná pre všetky podporované zariadenia – iPhony 5S a novšie, iPady Air a novšie a iPod Touch 6. generácie. Apple ju popisuje ako bezpečnostnú záplatu, ktorá odstraňuje vážnu chybu nachádzajúcu sa v systéme iOS 12.4. Prečo by ste si ju teda možno nechceli nainštalovať?

zdroj: Apple


Bezpečnostná aktualizácia sa totiž týka diery, prostredníctvom ktorej si užívatelia mohli do svojich zariadení nainštalovať Jailbreak. Ide o program, ktorý je schopný upravovať systém nad rámec pôvodných možností. Majitelia si prostredníctvom neho môžu pridávať nové, pokročilé funkcie a tiež inštalovať aplikácie z neoverených zdrojov.

Autorom Jailbreaku (konkrétne jednému – bezpečnostnému expertovi vystupujúcemu pod menom @Pwn20wn) sa ho po prvýkrát za posledné roky podarilo priniesť na aktuálnu verziu iOS. Dokázal to vďaka tomu, že sa v iOS 12.4 objavila jedna konkrétna bezpečnostná chyba, ktorú Apple pôvodne odstránil ešte v iOS 12.3.

zdroj: Pwn20wn | twitter.com

Pokiaľ si ale aktualizujete svoj systém na iOS 12.4.1, Jailbreak si už nebudete môcť nainštalovať. Informoval o tom priamo @Pwn20wn prostredníctvom svojho Twittera. Na oficiálnej stránke Apple k novej aktualizácií sa v dodatočných uznaniach píše: „Chceli by sme oceniť @Pwn20wn za jeho pomoc".

Na druhej strane, pokiaľ si ale neplánujete Jailbreak nainštalovať, svoj iOS systém by ste mali aktualizovať. Bezpečnostná diera, ktorá ho umožňuje do zariadenia nahrať, zároveň predstavuje riziko a možnosť pre hackerov preniknúť k vašim údajom. Možnosť aktualizácie nájdete v Nastaveniach > Všeobecné > Aktualizácia systému.

zdroj: bgr.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio