MOBIL.sk MOBIL.sk

Galaxy Note 10+ vs iPhone XS Max v poriadne tvrdom teste odolnosti! Ktorý z nich vydrží viac?
zdroj: PhoneBuff | youtube.com

Galaxy Note 10+ vs iPhone XS Max v poriadne tvrdom teste odolnosti! Ktorý z nich vydrží viac?

Pri výbere smartfónu sa najčastejšie pozeráme na jeho dizajn, výkon, kvalitu fotoaparátu alebo operačný systém. Nemali by sme ale zabúdať ani na jeho odolnosť, ktorá sa hodnotí o niečo horšie. Našťastie tu máme YouTubové kanály, ktoré sa venujú aj tejto oblasti a dnes sa pozrieme na to, či je odolnejší Galaxy Note 10+ alebo iPhone XS Max.

Týchto dvoch veľkých konkurentov porovnal YouTubový kanál PhoneBuff. Na rozdiel od ostatných testov odolnosti, v tomto prípade mali smartfóny takmer „laboratórne“ podmienky. Nezhadzovali ich z ruky a pod rôznymi uhlami, ale prostredníctvom špeciálnych strojov, vďaka ktorým mali oba mobily rovnaké podmienky. Môžeme teda zistiť, ktorý z nich je skutočne odolnejší.

Test prebiehal v štyroch kolách. V tom prvom spustili oba mobily na zadnú stranu. Galaxy Note 10+ tak mal možnosť ukázať novinku, s ktorou oproti predchádzajúcej generácii prišiel. Na rozdiel napríklad od Galaxy S10+ má Note 10+ ochranné sklo Gorilla Glass 6 nie len na displeji, ale aj na zadnej strane. Vďaka tomu by mal vydržať o niečo tvrdšie pády. Note 10+ si naozaj viedol lepšie ako Galaxy S10+, ale iPhone XS Max skončil po dopade lepšie. Aj keď jeho zadné sklo zostalo poškodené, prasklín mal menej.

zdroj: PhoneBuff | youtube.com

V druhom teste, pri dopade na hranu, skončili oba mobily viac-menej vyrovnane. Pri lepšom pohľade sa však zdalo, že iPhone XS Max mal o trochu navrch a ukázal sa ako odolnejší. To sa už ale nedalo povedať o treťom teste, kedy spustili oba smartfóny obrazovkou nadol. Galaxy Note 10+ tentoraz dopadol omnoho lepšie a na obrazovke mal menej prasklín. Obe obrazovky ale fungovali.

A aby bol test odolnosti poriadne tvrdý, prišlo na rad aj bonusové, štvrté kolo. V ňom zhodili Galaxy Note 10+ na tvrdý povrch desaťkrát za sebou. Keď týmto spôsobom pred časom testovali iPhone XS Max, jeho displej prestal reagovať na dotyk už po treťom páde. Prekvapivo, nový Note toho však vydržal podstatne viac a aj keď po desiatich pádoch vyzeral poriadne dotlčený, jeho dotyková obrazovka stále fungovala.

Po konečnom sčítaní všetkých bodov dostal iPhone XS Max 34 bodov. Galaxy Note 10+ skončil s 37 bodmi a oficiálne teda môžeme povedať, že toho vydrží viac. Ak vám teda pri kúpe smartfónu záleží aj na odolnosti, je to bod navyše pre Samsung.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio