MOBIL.sk MOBIL.sk

Chcete pomôcť horiacim lesom a planéte? Stačí používať tento vyhľadávač!
zdroj: Pixabay.com

Chcete pomôcť horiacim lesom a planéte? Stačí používať tento vyhľadávač!

Ecosia je internetový vyhľadávač, o ktorom ste zrejme ešte nepočuli. A to aj napriek tomu, že za ním stojí krásna myšlienka. Ide o „konkurenta“ Google, ktorý zo svojich ziskov vysádza stromy v Brazílii a iných rozvojových krajinách.

Tento vyhľadávač spozoroval v posledných dňoch veľký nárast stiahnutí aj samotných vyhľadávaní. Dôvodom sú prebiehajúce požiare v Amazonskom pralese, ktoré sa vymykajú kontrole. Odkedy táto environmentálna katastrofa začala, Ecosia zaznamenala až 1150% nárast stiahnutí ich rozšírenia pre prehliadače a aplikácie.

ecosia.JPG
ecosia.org

Podľa interných štatistík si Ecosia stiahne v priemere 20 tisíc ľudí denne. Vo štvrtok ale toto číslo narástlo na 250 tisíc. Spoločnosť tvrdí, že ak budú takéto čísla pokračovať, len za august sa dostanú na rekordný milión stiahnutí. Ich iOS aplikácia sa zároveň stala najlepšie hodnotenou appkou v Brazílii a darí sa jej aj na ostatných trhoch.

Zdá sa, že ľudia sa snažia pomôcť Amazonským pralesom naozaj všetkými možnými spôsobmi – aj vyhľadávaním. Tím, ktorý stojí za Ecosiou, má z týchto vysokých čísiel zmiešané pocity. „Na jednej strane sme veľmi šťastní kvôli číslam, avšak zároveň veľmi smutní kvôli lesným požiarom. Je to úžasné, no zároveň za tragických okolností,“ hovorí Christian Kroll, zakladateľ Ecosia.

zdroj: Ecosia

Ak by ste chceli pomôcť výsadbe stromov aj vy, môžete navštíviť stránku Ecosia.org a vymeniť ju za Google. Funguje rovnako ako klasický vyhľadávač a ponúka aj možnosti ako hľadanie obrázkov či videí. Avšak, na rozdiel od ostatných, 80% toho, čo zarobia, venujú výsadbe stromov v rozvojových krajinách. Do dnešného dňa sa im vďaka užívateľom podarilo vysadiť viac ako 65 miliónov stromov.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio