MOBIL.sk MOBIL.sk

Očakávaná konzola Playstation 5 vyzerá na nových vizualizáciách úžasne!
zdroj: nl.letsgodigital.org

Očakávaná konzola Playstation 5 vyzerá na nových vizualizáciách úžasne!

Herná konzola Sony PlayStation 4 bola predstavené pred šiestimi rokmi. V roku 2016 sme sa dočkali jej vylepšenej verzie PlayStation 4 Pro, no väčšina fanúšikov už netrpezlivo očakáva príchod novej generácie.

Postupne sa na povrch dostávajú informácie o tom, aké novinky by PlayStation 5 mohol priniesť. Len nedávno sa na internete ukázal nákres, ktorý by mal odhaľovať jeho výzor. Na ňom sme videli futuristické tvary, na ktoré pri konzolách nie sme zvyknutí a s ktorými by konzola vynikala už na prvý pohľad. Takto vyzerá spomínaný nákres:

zdroj: nl.letsgodigital.org

Portál LetsGoDigital sa teraz rozhodol týmto nákresom inšpirovať a priniesol nám na základe neho sériu renderov PlayStation 5. Tieto obrázky sú spracované omnoho detailnejšie ako pôvodný nákres a vďaka nim sa môžeme pozrieť na to, ako by mala konzola vyzerať v praxi. Myslím, že mi dajú všetci hráči za pravdu, keď poviem, že pôsobí naozaj úžasne!

zdroj: nl.letsgodigital.org
zdroj: nl.letsgodigital.org

Aj keď predstavenie konzoly je ešte stále pomerne vzdialené, Sony nám už ponúklo niekoľko zaujímavých informácií. Vieme, že PS5 bude poháňaný procesorom založenom na tretej generácií AMD Ryzen a dostane až osem jadier. Grafická karta bude tiež od firmy AMD a pôjde o špeciálne upravený model z rodiny Radeon Navi, ktorý bude podporovať ray tracing.

zdroj: nl.letsgodigital.org

PS5 bude zároveň podporovať okuliare na rozšírenú realitu PlayStation VR a príde so zabudovaným SSD diskom (ktorého logo je mimochodom zobrazené aj na redneroch). Vďaka SSD bude konzola schopná renderovať 2D grafiku omnoho rýchlejšie ako predchádzajúca generácia. Zároveň by mala podporovať aj hranie v 8K rozlíšení. No a kedy sa jej vlastne dočkáme? Podľa oficiálnych informácií to nebude skôr ako v máji 2020. Ako najpravdepodobnejší termín vychádza koniec roka 2020, počas konferencie E3.

zdroj: bgr.com, t3.com

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio