MOBIL.sk MOBIL.sk

Test ukázal, že super rýchle nabíjanie Galaxy Note 10+ vlastne nie je až tak super rýchle
zdroj: Droidsans | youtube.com

Test ukázal, že super rýchle nabíjanie Galaxy Note 10+ vlastne nie je až tak super rýchle

Galaxy Note 10+ sklamal! Test ukázal, že super rýchle nabíjanie vlastne nie je až tak rýchle

Spolu s rastúcimi kapacitami batérií nám výrobcovia smartfónov prinášajú aj rýchlejšie technológie ich nabíjania. Samsung napríklad tento rok prišiel so super rýchlym nabíjaním ich nového Galaxy Note 10+, ktoré umožňuje 45W nabíjačka. Táto nabíjačka bola teraz podrobená testu, ktorý bude zrejme sklamaním pre nejedného fanúšika smartfónov Galaxy.

zdroj: Samsung

Ak si kúpite nový Samsung Galaxy S10+, priamo v krabici nájdete rýchlu 25W nabíjačku. Spoločnosť však okrem nej ponúka ešte jednu, s takmer dvojnásobným výkonom. Tú si ale musíte dokúpiť cez oficiálny obchod. Na Slovensku sa síce zatiaľ nepredáva, no v USA stojí 50 dolárov, čo rozhodne nie je malá čiastka. Samsung ale sľubuje, že s touto super nabíjačkou dostanete už po 30 minút nabíjania celodennú výdrž.

Thajský blog zameraný na technológie DroidSans sa teraz rozhodol pozrieť na to, aký skutočný rozdiel je medzi 25W nabíjačkou v balení a tou, ktorú si musíte kúpiť za desiatky eur. V teste porovnal nabíjanie Galaxy Note 10 s 25W nabíjačkou, Galaxy Note 10+ s 25W nabíjačkou a Galaxy Note 10+ s 45W nabíjačkou. Všetky smartfóny boli pred začiatkom testu úplne vybité.

zdroj: Droidsans | youtube.com

Lacnejší Galaxy Note 10 sa už od začiatku nabíjal o niečo pomalšie. Medzi dvomi Note 10+ však už taký rozdiel nebol. 25W aj 45W nabíjačka dodávala smartfónom šťavu približne rovnako. Po päťdesiatich minútach dokonca oba mobily ukazovali rovnako nabitú baterku – na 94 percent. Prvý sa však nakoniec nabil Note 10+ so 45W nabíjačkou a to za 56 minút a 51 sekúnd. Nabíjačke s 25W to trvalo o päť minút dlhšie a skončila s časom 1 hodina, 1 minúta a 55 sekúnd.

Treba povedať, že na nabíjanie mobilu vplýva viacero rôznych faktorov, ktoré v teste nemuseli byť zahrnuté. Aj napriek tomu ale ide o veľké sklamanie vzhľadom na to, aká drahá je super nabíjačka od Samsungu a aký malý rozdiel v realite vlastne spraví. Pre majiteľov Galaxy Note 10+ to môže byť celkom jasný signál k tomu, že tento predražený adaptér si nemusia kupovať a úplne si vystačia s nabíjačkou, ktorú dostali v krabici.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio