MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung predstavil vylepšený Galaxy A30s s trojitou kamerou a snímačom odtlačkov v obrazovke
zdroj: Samsung

Samsung predstavil vylepšený Galaxy A30s s trojitou kamerou a snímačom odtlačkov v obrazovke

Spoločnosť Samsung včera rozšírila svoje portfólio modelov „A“ o dostupný smartfón s názvom Galaxy A30s. Ide o nástupcu vydareného smartfónu Galaxy A30, oproti ktorému prináša niekoľko dôležitých noviniek.

„Vzhľadom na to, že sa spôsob použitia mobilných telefónov neustále vyvíja, snažíme sa ich priebežne inovovať, aby sme užívateľom mohli prinášať najlepší možný mobilný zážitok,“ hovorí YeonJeong Kim, viceprezident spoločnosti Samsung. „Nový Galaxy A30s je ďalším krokom v rámci našej snahy poskytnúť zariadenie so špičkovým výkonom vybavené najdôležitejšími funkciami pre každodenné použitie.“

zdroj: Samsung

Štýlový dizajn s holografickým efektom

Samsung Galaxy A30s prichádza s novým atraktívnym dizajnom, ktorým sa odlišuje od svojich konkurentov. Zadnej strane dominujú geometrické tvary, ktoré vytvárajú holografický efekt. Prednú stranu tvorí 6,4 palcový Super AMOLED displej s rozlíšením 720x1560 a malým výrezom v hornej časti obrazovky, v ktorom sa skrýva 16MP kamera.

Trojitá kamera na zadnej strane

Jedným z najväčších lákadiel oproti predchádzajúcemu modelu je trojitý fotoaparát. Ten si Samsung prepožičal z drahšieho modelu Galaxy A50 a tvorí ho 25MP hlavný senzor, 8MP ultraširoká kamera a 5MP fotoaparát určený na snímanie hĺbky. Fotoaparát je vybavený funkciou Live Focus, ktorá umožňuje vytvárať fotografie s klasickým bokeh efektom, ktorý rozmaže pozadie okolo fotenej postavy. Medzi ďalšie inteligentné nástroje patrí detekcia chýb počas fotenia a optimalizácia scény.

zdroj: Samsung

Snímač odtlačkov priamo v displeji

V smartfóne nájdeme aj viacero zaujímavých funkcií, ktoré boli ešte donedávna výsadou len vlajkových lodí. Odomykanie prebieha pomocou snímača odtlačkov, ktorý je zabudovaný priamo v displeji. Nechýba podpora rýchleho nabíjania a batéria s veľmi slušnou kapacitou 4000mAh, ktorá by mala zabezpečiť dostatok batérie na celý deň. 

zdroj: Samsung

Čo sa výkonu týka, Galaxy A30s dostal bližšie nešpecifikovaný osemjadrový procesor so 4GB pamäte RAM. Vnútorné úložisko má veľkosť 64GB, no môžete si ho rozšíriť o micro SD kartu až do kapacity 512GB. Samsung zároveň sľubuje slušný herný zážitok vďaka funkcií Game Booster na zvýšenie výkonu počas hrania.

Nový Samsung Galaxy A30s bude na Slovensku dostupný v druhej polovici septembra. Predávať sa bude za cenu 269 eur a vybrať si môžeme z čiernej (Prism Crush Black) alebo bielej (Prism Crush White) farby.

zdroj: TS Samsung

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio