MOBIL.sk MOBIL.sk

Končí sa jedna éra Androidu a začína nová! Google mení logo a čiastočne i názov
zdroj: Google

Končí sa jedna éra Androidu a začína nová! Google mení logo a čiastočne i názov

Operačný systém Android je tu s nami viac ako dekádu a tento rok sa dočkáme jeho desiatej verzie, ktorá mala interný názov Android Q. Google s príchodom tohto systému začne novú éru, ktorú ohlásil prostredníctvom správy na svojom oficiálnom blogu.

Operačný systém Android získaval od svojej vercie 1.5 názvy po dezertoch v abecednom poradí. Začalo sa to Androidom 1.5 Cupcake (košíček), 1.6 Donut (šiška) a pokračovalo celým radom cukroviniek, pričom každá z nich bola sprevádzaná veľkou debatou o tom, ktorý dezert si Google zvolí nabudúce.

android 10 logo google
Android 10 / Google

Spoločnosť sa však priznala, že občas dostávali spätnú väzbu od používateľov, že názvoslovie nie vždy pochopili a tým pádom sa nevedeli v jednotlivých verziách orientovať. Preto sa gigant rozhodol, že všetky nasledujúce verzie systému Android budú označované číslami. Android Q sa tak oficiálne bude volať Android 10.

Ďalšou zmenou bude logo. Naposledy ho Google menil v roku 2014. Každá verzia systému však dostala logo nové, ktoré vždy kombinovalo zeleného robota a príslušný dezert. To sa s príchodom novej verzie mení. Android 10 dostane čierny nápis android a logo sa zredukuje len na robotovu hlavu. Tá dostane nový odtieň zelenej, ktorú by sme označili ako mätovo zelenú.

android logo nove google
Nové logo operačného systému Android / Google

Viac noviniek ohľadom nového Androidu 10 sa dozvieme od Googlu v nasledujúcich týždňoch. Určite môžeme očakávať optimalizáciu a nové funkcie, o ktorých sme písali v minulosti. Google tak započal novú éru systému Android. Ten je v súčasnosti už dospelým pokročilým systémom s množstvom funkcií, ktoré milujú stovky miliónov ľudí na celom svete.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio