MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy Note 10+ 5G je odolný ako tank! (VIDEO)
zdroj: JerryRigEverything / YouTube.com

Samsung Galaxy Note 10+ 5G je odolný ako tank! (VIDEO)

Youtubový kanál JerryRigEverything nezaháľa a iba dva týždne po predstavení nových Samsungov radu Galaxy Note10 prináša test odolnosti najdrahšieho z nich.

Samsung začiatkom mesiaca predstavil Samsungy Galaxy Note10, Note10+ a Note10+ 5G a práve posledný spomínaný model sa dostal do rúk Zacka Nelsona, ktorý nové smartfóny doslova mučí vo svojej dielni. Na naše prekvapenie, telefón v podstate nezaváhal.

Autor vo videu vyzdvihuje hneď niekoľko vecí. Samsung Galaxy Note10+ 5G je vybavený ultrazvukovou čítačkou odtlačkov prstov zabudovanou v displeji. Tá funguje aj po tom, čo displej v danom mieste niečím poriadne doškriabete. Čítačky odtlačkov prstov založené na optickej technológii pritom zvyknú prestať korektne fungovať pri takomto poškodení.

Zack, samozrejme, smartfón nahrieval zapaľovačom. Po 20 sekundách sa začal obrz deformovať, ale reálne sa hneď po ukončení nahrievania ohňom vrátil do normálneho stavu. Aj toto je nezvyčajné, pretože OLED displeje mali väčšinou s takýmto extrémnym teplom problém a už sa po takomto zárkoku nezotavili.

Do tretice vyzdvihujeme odolnosť. Napriek tomu, že ide o veľký smartfón, ktorý je prevažne zo skla (Gorilla Glass 6) ani pri silnejšom tlaku sa nepoddal. Vo videu sa tiež dozviete, ako vyzerá vnútro pera S Pen a v čom tkvie jeho kúzlo a tiež na aké detaily Samsung dbal, aby bol smartfón vode a prachuvzdorný. Zack tiež porozpráva, prečo neodporúča kupovať 5G verziu alebo čo ho odrádza od kúpi tohto mobilu. Ide pritom o jeden jediný detail.

My momentálne testujeme menší model Galaxy Note10, ktorý bude mať pravdepodobne veľmi podobné vlastnosti. Každopádne, rozhodne neplánujeme skúšať to týmto spôsobom a neodporúčame to ani nikomu z vás. Je ale fajn vidieť, čo mobily vydržia. V minulosti sa totiž ukázalo, že niektoré značky boli zostavené tak krehko, že stačilo relatívne jemne zatlačiť a zo smartfónu ste mali kôpku šrotu. S novým Galaxy Note10 smartfónmi by sa vám to však stať nemalo.

zdroj: youtu.be

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio