MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung má vtipnú odpoveď pre všetkých haterov Androidu a „zelených bublín“
zdroj: Samsung

Samsung má vtipnú odpoveď pre všetkých haterov Androidu a „zelených bublín“

Občas to vyzerá tak, že ľudia v dnešnej dobe majú tak málo problémov, že si skrátka musia vytvárať vlastné. Jedným z takýchto novodobých „problémov“ sú aj zelené bubliny v konverzáciách.

O čo vlastne ide? Ak vlastníte iPhone, určite ste si všimli, že niektoré správy vám chodia v modrých a niektoré v zelených bublinách. Zelené bubliny znamenajú klasické SMS správy, zatiaľ čo modré patria správam cez iMessage. To je služba od Apple na bezplatné zasielanie správ medzi iPhonmi. 

Problémom je, že niektorým ľuďom extrémne prekáža, ak sa im v konverzácií ukáže zelená bublina. Automaticky to totiž znamená, že druhá strana im píše z Android smartfónu. Z nejakého dôvodu ich potom berú ako menejcenných. Príkladom je táto konverzácia muža menom Chad, ktorému dievča odpísalo: „Ewww zelené správy? Čo si chudobný?“

Niektorí užívatelia majú strach vzdať sa iPhonu a prejsť na Android práve preto, aby sa svojim priateľom nezobrazovali ako „zelené správy.“ Samsung sa rozhodol týmto neistým ľuďom dodať trochu odvahy a zverejnil niekoľko zábavných animovaných GIFov, ktorých hlavná téma sú zelené a modré bubliny.

zdroj: Samsung / GIPHY
zdroj: Samsung / GIPHY
zdroj: Samsung / GIPHY
zdroj: Samsung / GIPHY

Samsung si zaslúži pochvalu za to, že sa rozhodol riešiť túto tému. Odsudzovať ľudí na základe toho, v akej farbe prichádzajú ich správy, je prinajmenšom hlúpe. Na druhej strane ale ťažko povedať, či tieto GIFy celej situácií pomôžu. Väčšinou sa totiž točia okolo toho, ako zelené bubliny bojujú proti modrým a samozrejme vyhrávajú. Faktom ale je, že majitelia Android smartfónov nechcú bojovať a ubližovať fanúšikom Apple, len sa im nepáči odsudzovanie.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio