MOBIL.sk MOBIL.sk

Nokia chystá dostupný 5G smartfón. Na trh by mal prísť už v budúcom roku!
zdroj: Nokia Mobile / Twitter

Nokia chystá dostupný 5G smartfón. Na trh by mal prísť už v budúcom roku!

5G siete sa postupne vkrádajú do našich životov. Jedným z faktorov, ktoré nedovoľujú tejto technológii sietí rozširovať sa rýchlejšie, je aj koncová cena 5G zariadení. 5G smartfóny totiž patria medzi najdrahšie mobily dneška. To by sa malo zmeniť už v budúcom roku.

Spoločnosť HMD Global produkujúca smartfóny Nokia s operačným systémom Android sa snaží tejto značke opäť prinavrátiť lesk a vcelku sa jej to darí. Tajomstvo úspechu tkvie v tom, že celé portfólio smartfónov od Nokie je postavené na mobiloch nižšej a strednej triedy, ktoré sú vo svete predávané najviac. Okrem toho sa Nokia snaží, aby tieto smartfóny vyzerali luxusnejšie ako konkurenti a ponúkali lepšiu podporu či extra funkcie.

Vôbec nás teda neprekvapilo vyjadrenie šéfa Nokie, ktorým je Juho Sarvikas, že Nokia v budúcom roku chystá 5G smartfón, ktorý však bude stáť menej než polovicu ceny súčasných 5G modelov. Presnú cenu síce neprezradil, no ak zoberieme do úvahy ceny dnešných modelov, vo všeobecnosti by 5G Nokia strednej triedy mohla stáť asi 500 eur.

Pokiaľ by sa Fínom podarilo priniesť na trh takto lacný 5G smartfón hneď v prvej vlne zariadení, znamenalo by to veľký úspech. Získali by tak obrovskú výhodu voči konkurencii, ktorá momentálne síce 5G smartfóny vo svojom portfóliu má, ale kupujú si ich len technologickí nadšenci alebo ľudia obývajúci tých pár miest na svete, kde už môžeme 5G sieť nájsť. Na druhej strane, Nokia nie je určite jediným výrobcom, ktorý sa do segmentu strednej triedy chystá.

Svoje "dostupné" 5G modely pripravujú určite aj značky ako Samsung, Huawei či Xiaomi, len o tom verejne nehovoria. Ako vidíte 5G siete vy? Máte pocit, že 4G technológia je už zastaraná a mala by ju vystriedať nová generácia sietí čo najskôr? Dajte nám vedieť v komentároch.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio