MOBIL.sk MOBIL.sk

Znovuzrodená skladacia Motorola Razr vraj príde do Európy v decembri. Poznáme cenu a ďalšie detaily!
zdroj: Sarang Sheth

Znovuzrodená skladacia Motorola Razr vraj príde do Európy v decembri. Poznáme cenu a ďalšie detaily!

Véčkový model Razr od Motoroly bol svojho času obrovským svetovým hitom, z ktorého sa stala doslova ikona svojej doby. Už dlhšiu dobu sa šušká, že Motorola chystá návrat tejto veleúspešnej série mobilov a k dispozícii sú nové aj nové informácie ohľadom špecifikácií, dostupnosti a ceny.

Pôvodne mala byť nová Motorola Razr dostupná iba v Amerike pre operátora Verizon, no to sa má zmeniť. Dočkáme sa jej aj v Európe a to už v decembri tohto roka. Ďalšou zaujímavosťou je údajná cena zariadenia.

motorola razr 2019 koncept
Sarang Sheth

Kým skladacie smartfóny iných výrobcov ako Galaxy Fold od Samsungu či Huawei Mate X svojou cenou atakujú tie najvyššie cenové hladiny do výšky až 2500 eur, Motorola na to však pôjde inak. Model Razr má stáť "len" 1500 eur. To je na smartfón stále veľa, ale za skladací model od Samsungu budeme platiť o 500 eur viac (pokiaľ sa teda v dohľadnej dobe dostane konečne na trh).

motorola razr 2019 koncept
Sarang Sheth

Dôvodom má byť fakt, že Motorola Razr nepríde s extrémnymi špecifikáciami, akými sú vybavení jej konkurenti. Pôjde o model strednej triedy, čo však dnes vôbec neznamená, že by malo ísť o podpriemerný mobil. Navyše vertikálne skladanie zabezpečí, že displej bude menší (6,2 - 6,5 palca) a tým pádom aj lacnejší. Motorola Razr by tak mala byť naozaj kompaktným zariadením.

motorola Razr 2019 koncept
Sarang Sheth

Že sa Motorola vydala tým správnym smerom naznačujú aj patenty spoločnosti Samsung, ktoré sa týkajú modelu Galaxy Fold 2. Ten by sa mal skladať rovnakým spôsobom ako Razr. Nepôjde teda o zariadenie podobné knihe dlhý displej, ktorý sa bude skladať v strede ako dámska pudrenka.

motorola razr 2019 koncept
Sarang Sheth

Navyše sme sa dočkali ešte jednej príjemnej veci. Už skôr sa na verejnosť dostali patentové nákresy modelu, ktoré si zobral do parády grafický dizajnér Sarang Sheth a vytvoril podľa nich vizualizácie nového modelu Razr od Motoroly. A napriek tomu, že stále hovoríme o dizajne ako o subjektívnej veci, považujeme dizajn Razru za veľmi vydarený. Čo poviete? Kúpili by ste si takýto novodobý model Motorola Razr?

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio