MOBIL.sk MOBIL.sk

Microsoft nám prinesie aplikáciu, ktorá nás zbaví spamových a reklamných SMS správ
zdroj: Microsoft

Microsoft nám prinesie aplikáciu, ktorá nás zbaví spamových a reklamných SMS správ

Microsoft sa nám pokúsi pomôcť v boji proti otravným reklamám a spamovým SMS správam. Pre Android systémy vytvoril aplikáciu s názvom SMS Organizer, ktorá slúži na filtrovanie SMSiek.

Aplikácia je navrhnutá tak, aby dokázala rozpoznať druh prijatej správy a automaticky ju zoradiť do správnej kategórie. Spočiatku bola dostupná len v Indii, no teraz sa postupne dostáva aj do ďalších krajín – konkrétne USA, Austrália a Anglicko.

SMS Organizer využíva na rozdeľovanie SMS správ strojové učenie. Pomocou neho ich vkladá do priečinkov na základe toho, o aký druh správy ide. Vďaka tomu budete mať väčší poriadok vo vašich SMS správach a nestane sa, že sa vám dôležitá SMSka stratí v záplave reklám.

zdroj: Microsoft

Aplikácia bude fungovať podobne ako populárni e-mailoví klienti ako napríklad Gmail. Pokiaľ vám príde reklamná správa, zaradí ju do priečinka „Propagácie.“ SMSky od reálnych ľudí sa zas vloží do klasického priečinka „Prijaté správy.“ Okrem toho bude na základe obsahu správy vytvárať aj pripomienky na udalosti. Môže ísť o rezervované lety alebo lístky do kina, na ktoré vás neskôr automaticky upozorní.

Veľkou výhodou je, že systém bude všetko toto robiť priamo v zariadení. Nebude tak odosielať vaše dáta na žiadny server a aplikácia bude fungovať aj offline. Pokiaľ ale budete pripojení na internet, môžete si nastaviť zálohovanie správ na Google Drive. Tieto správy sa vám obnovia, ak prejdete na nové zariadenie.

Zaujímavosťou je, že SMS Organizer vznikol pôvodne ako projekt Microsoft Garage. To sú aplikácie, ktoré vytvárajú zamestnanci Microsoftu len ako experiment a nemusia sa ujať. SMS Organizer sa však očividne ujal a očakávame, že po americkom, anglickom a austrálskom trhu sa čoskoro dostane aj na Slovensko.

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio