Mobil.sk Mobil.sk

Majitelia iPhonov sú stále najlojálnejší k svojej značke. Ako je na tom Samsung, Google či LG?
zdroj: pexels.com

Majitelia iPhonov sú stále najlojálnejší k svojej značke. Ako je na tom Samsung, Google či LG?

Portál Sellcell.com sa v novom prieskume rozhodol pozrieť na to, akí lojálni sú fanúšikovia jednotlivých technologických spoločností. Vyspovedali celkovo 2066 majiteľov smartfónov a priniesol zaujímavé výsledky.

SellCell sa zameral najmä na porovnanie iPhonov a Android smartfónov. Ukázalo sa, že majitelia iPhonov sú stále najvernejší svojej značke – a to aj napriek klesajúcim predajom smartfónov od Apple. Až 90,5 percent opýtaných povedalo, že pri najbližšom kupovaní smartfónu zostanú pri iPhonoch. Zvyšných 9,5 percent zvažuje prechod na Android a hlavným dôvodom sú lepšie technológie, kvalita kamery či výdrž batérie. Lepšia cena bola pre nich až sekundárnym faktorom.

Zaujímavé ale je, že až 21% z tých, ktorí plánujú pri iPhone zostať, povedalo, že by nemalo problém s prechodom na Android. Sú však až príliš „zviazaní“ ekosystémom iOS a zvykli si naň. Pod ekosystémom iOS sa myslia všetky zariadenia od Apple, ktoré spolupracujú najlepšie s iPhonom ako Apple Watch či Apple AirPods. 

Ak sa pozrieme na výrobcov Android smartfónov, zistíme, že najlepšie je na tom Samsung. Prieskum ukázal, že 86 percent majiteľov Galaxy plánuje pri Samsungu ostať. Verní sú aj užívatelia vlastniaci Google Pixel. 84 percent z nich povedalo, že pri najbližšom nákupe budú pozerať hlavne po smartfónoch od Google.

Vidíme teda, že Apple, Samsung aj Google má pomerne lojálnych fanúšikov. To sa ale nedá povedať o výrobcoch LG a Motorola. Takmer 40% z ich užívateľov povedalo, že v budúcnosti plánujú prejsť na inú značku.

zdroj: bgr.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Fun rádio