MOBIL.sk MOBIL.sk

Gmail bude v mailoch kontrolovať pravopis automaticky pomocou umelej inteligencie
zdroj: Deepanker Verma / pexels.com

Gmail bude v mailoch kontrolovať pravopis automaticky pomocou umelej inteligencie

Spoločnosť Google včera prostredníctvom svojho blogu oznámila, že sa chystá zásadne vylepšiť svojho mailového klienta Gmail. Ten bude používateľom automaticky opravovať gramatiku v mailoch.

Ľudia dnes píšu viac emailov, než kedykoľvek v histórii. Tento druh komunikácie sa používa na dlhšie texty, na komunikáciu s priateľmi ale predovšetkým v pracovnom styku. A práve oficiálna mailová komunikácia si vyžaduje dobrú gramatiku, ktorá občas môže potrápiť každého používateľa.

Doteraz služba Gmail síce doteraz poskytovala možnosť kontrolu pravopisu, ale používatelia ho museli po napísaní mailu kontrolovať manuálne, keď v menu zvolili požadovanú akciu. Súčasnosť však ponúka nové možnosti v oblasti umelej inteligencie, a tak sa spoločnosť Google rozhodla túto technológiu zakomponovať aj do písania emailov a používateľom uľahčiť písanie emailov, čím sa ešte viac zvýši produktivita. Funkcia automatickej opravy pravopisu bude pre začiatok dostupná v anglickom jazyku.

pisanie klavesnica typing
picjumbo_com / pixabay.com

Túto novinku bude pomáňať rovnaká technológia, ktorú poznáme zo služby Google Dokumenty. Tam je automatická oprava pravopisu dostupná od júla 2018. Funkcia automatickej opravy pravopisu bude dostupná automaticky, ale pokiaľ si ju používateľ nebude priať používať, bude ju môcť vypnúť v nastaveniach.

Funkcia bude dostupná pre používateľov plateného balíka G Suite, ktorý využívajú najmä spoločnosti. Dostupnosť v klasickom Gmaile pre širokú verejnosť (zatiaľ) oznámená nebola. No je vcelku bežné, že po istej dobe Google takéto nové funkcie sprístupňuje aj pre bežných používateľov. Pokiaľ ste používateľom plateného balíka služieb G Suite od Google, očakávajte túto funkciu v nasledujúcich týždňoch. Bežní používatelia si budú musieť zrejme ešte nejaký čas počkať.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio