MOBIL.sk MOBIL.sk

Smartfóny Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro ponúknu nadštandardné kapacity batérií
zdroj: wikimedia.org

Smartfóny Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro ponúknu nadštandardné kapacity batérií

Leto sa pomaly chýli ku koncu, ale skôr než nám dá zbohom, ešte sa dočkáme niekoľkých mobilných noviniek od kľúčových výrobcov smartfónov. Nebude medzi nimi chýbať ani značka Huawei, ktorá o niekoľko týždňov predstaví novinky radu Mate 30.

A smartfónoch chystaného radu Mate 30 sa toho popísalo už celkom dosť, no najnovšie sa správy zameriavajú na kapacitu batérií. Tie by mali ponúkať nadštandardnú kapacitu potrebnú na pohon všetkých funkcií a súčastí plných superlatívov.

Modelov Mate 30 a Mate 30 Pro od Huawei by sme sa mali dočkať 19. septembra. Keďže model Pro bude mať kruhové usporiadanie objektívov fotoaparátu a rozmerný 6,7-palcový AMOLED Waterfall displej, na tieto vychytávky bude potrebná dostatočne silná batéria. Podľa fotografii zverejnenej na sociálnej sieti Weibo, by sme sa v prípade tohto modelu mali dočkať batérie s kapacitou 4500 mAh.

bateria hauwei
Záber batérie chystaných modelov radu Huawei Mate 30 / Weibo

Menší (a o niečo menej vybavený) model Mate 30 zas ponúkne batériou s kapacitou 4200 mAh. Tieto Hodnoty sú v dnešnej dobe nadštandardné, no nové vlajkové modely od Huawei majú byť prešpikované technlógiami, takže tieto hodnoty sú uplne na mieste. Čínska dvojica smartfónov by mala byť zároveň vybavená bezdrôtovým nabíjaním a reverzným nabíjaním, pomocou ktorého nabijete aj iné telefóny alebo slúchadlá bezdrôtovo, samozrejme, v prípade, že tieto zariadenia budú podporovať nabíjací štandard Qi.

Bezdrôtové nabíjanie by malo mať výkon až 25 wattov a nabíjanie výkon až 55 wattow. Takže tieto veľké kapacity batérie by sa mali nabíjať veľmi rýchlo. Spoločnosť Huawei má stále na muške post najväčšieho výrobcu smartfónov na svete, ktorý momentálne okupuje juhokórejský Samsung. Huawei to však vôbec nemá ľahké. Samsung je rešpektovaný výrobca, ktorý svoje smartfóny brúsi takmer do dokonalosti a má za sebou podstatne viac skúseností. Navyše má Huawei problémy s americkou vládou, ktorá spoločnosti v rámci americko-čínskej obchodnej vojny kladie pod nohy jedno poleno za druhým.

huawei cina bateria
Záber batérie chystaných modelov radu Huawei Mate 30 / Weibo

Huawei má však vo svojom tíme veľmi obratných ľudí v rámci vývoja a marketingu a za posledné roky spoločnosť dokázala svojimi smartfónmi zaujať masy ako žiadny iný výrobca. Jesenné novinky majú byť len potvrdením tohto ťaženia, čiže bude veľmi zaujímavé sledovať nasledujúci vývoj. Na jednej strane stoja vlajkové lode radov Galaxy S10 a Galaxy Note10, a na strane druhej rady P30 a Mate 30. Čo si myslíte vy? Kto nakoniec bude nosiť pomyselnú korunu kráľa smartfónov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio