MOBIL.sk MOBIL.sk

Ľudia, ktorí používajú emoji, majú viac sexu, tvrdí štúdia
zdroj: https://www.pexels.com/photo/beach-couple-fun-leisure-323260/

Ľudia, ktorí používajú emoji, majú viac sexu, tvrdí štúdia

Emoji sú fenoménom súčasnej doby. Každým rokom do tejto sústavy obrázkov pribúdajú nové a nové prvky a niektorí ľudia dokonca o emoji hovoria ako o novom obrázkovom jazyku. Lenže emoji obrázky v súčasnosti vedci spojili ešte s jednou vecou.

Všetko sa v minulosti začalo smajlíkmi. Dvojbodka, pomlčka a obrátená zátvorka spustili revolúciu, ktorá dnes obsahuje stovky obrázkov vyjadrujúcich veci, javy a emócie. Niektorí ich používajú priveľa a sú označovaní za nestálych, bohapustých a infantilných. Tí, ktorí ich nepoužívajú vôbec, sa môžu javiť ako chladný, strnulý a bez emócií.

Všetky tieto označenia sa rozhodli preskúmať vedci z inštitútu The Kinsey Institute, ktorý do svojho výskumu zahrnuli až 5000 respondentov. Výsledok? Ľudia, ktorí používajú emoji v písomnej komunukácii, chodia viac na rande a majú viac sexu.

Písomná komunikácia pri zoznamovaní nabrala oveľa väčší význam, keď sa medzi ľudí rozšírili aplikácie ako Viber, Tinder, Facebook či WhatsApp. Tým pádom sa zvýšil aj podiel ľudí, ktorí sa rozhodli svojho potencionálneho partnera rozhodli osloviť, práve prostredníctvom nich.

emoji-12-2019-emojipedia-sample-image-collection.jpg
Emojipedia

Vedci zistili, že relatívne časté používanie emoji pozitívne korelovalo medzi väčšinou krokov od napísania ku vzťahu. Ľudia vyjadrujúci časť komunikácie emoji obrázkami sa prvého bozku, sexu alebo vzťahu dočkali oveľa skôr alebo vo výrazne vyššej miere ako tí, ktorí emoji neuznávajú.

"Zisťili sme, že používanie emoji umožňuje randiacim ľuďom komunikovať dôležité afektívne informácie potenciálnym partnerom, čo uľahčuje úspešné intímne spojenie a viac romantických a sexuálnych príležitostí, “uvádza štúdia.

Štúdia však má aj svoje limity. Neskúmala napríklad to, aké emoji sú najpopulárnejšie a najefektívnejšie pre tieto výsledky. Rovnako vedci nemerali špecifickú úspešnosť pri rôznej sexuálnej orientácii alebo pri iných typoch pleti. Z výskumu však jednoznačne vyplýva, že pokiaľ chcete mať viac príležitostí na lásku akéhokoľvek druhu a emoji nepoužívate alebo nechcete používať, mali by ste svoj postoj prehodnotiť.

zdroj: cnet.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio