MOBIL.sk MOBIL.sk

Nokia bude svoje smartfóny softvérovo podporovať o jeden rok dlhšie
zdroj: Nokia.com

Nokia bude svoje smartfóny softvérovo podporovať o jeden rok dlhšie

Spoločnosť HMD Global vyrába "novodobé" smartfóny Nokia s Androidom už niečo cez dva a pol roka. A kým štandardná dĺžka podpory smartfónov s Androidom sú dva roky, Nokia sa rozhodla, že bezpečnostné aktualizácie bude poskytovať o jeden rok dlhšie.

Výrobcovia mobilov sa dnes snažia každoročne predávať čo najviac smartfónov. Štandardná dĺžka viazanosti u operátorov sú dva roky a výrobcovia sa tak vo všeobecnosti veľmi nesnažia dbať o to, aby boli ich smartfóny bezpečné pre používateľov aj po uplynutí tejto doby.

Značka Nokia sa však snaží získať si srdcia zákazníkov, preto sa rozhodla pre naozaj dobrý krok. Po skončení dvoch rokov plnej podpory bude používateľom štvrťročne dodávať aktualizácie ešte jeden ďalší rok. Ak ste si teda kúpili jeden z prvých smartfónov značky Nokia s Androidom, ktoré sa na trhu objavili začiatkom roku 2017, podporované budú až jesene roku 2020.

nokias.jpg

"Naším cieľom je byť úplne transparentný, pokiaľ ide o aktualizácie a softvér. Preto chceme zaistiť, aby fanúšikovia smartfónov Nokia vedeli, kedy ich model už nebude dostávať aktualizácie zabezpečenia, na ktoré bol zvyknutý. Toto sa bude vzťahovať na celú rodinu smartfónov Nokia - aby tak každý mohol využívať smartfón, ktorý zostane bezpečný dlhšie."

Toto je naozaj veľmi dobrý krok, ktorý by mohli nasledovať aj ostatní výrobcovia, pretože jeho víťazom je v konečnom dôsledku zákazník, ktorý tak nemusí kupovať nový mobil každú chvíľu. Nokii sa tento prístup zatiaľ vypláca, pretože kým celý trh stagnuje, Nokia sa kúsok po kúsku derie v rebríčku výrobcov smartfónov smerom nahor. Prvé smartfóny Nokia tak budú podporované nasledovne.

  • Nokia 3 – štvrťročné aktualizácie začnú v septembri 2019 a skončia v septembri 2020
  • Nokia 5 – štvrťročné aktualizácie začnú v októbri 2019 a skončia v októbri 2020
  • Nokia 6 – štvrťročné aktualizácie začnú v októbri 2019 a skončia v októbri 2020
  • Nokia 8 – štvrťročné aktualizácie začnú v októbri 2019 a skončia v októbri 2020

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio