MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei dostane viac času, kým ho USA odstrihnú od Androidu
zdroj: huawei.com

Huawei dostane viac času, kým ho USA odstrihnú od Androidu

Od začiatku kauzy Huawei vs USA ubehli už tri mesiace. Vláda vtedy vydala zákaz spolupráce medzi americkými spoločnosťami a týmto čínskym gigantom. Predtým, ako sa mal naplno prejaviť, dostal Huawei ešte odklad 90 dní, ktorý sa dnes končí.

Pre spoločnosť Huawei by to malo znamenať, že od dnešného dňa nemôže používať produkty amerických spoločností ako napríklad Google, Intel či Microsoft. Ide napríklad o Android, ktorý Huawei využíva v svojich smartfónoch, ale aj Windows, ktorý je nainštalovaný na jeho notebookoch. Najnovšia správa z portálu Reuters ale tvrdí, že americká vláda sa rozhodla toto dočasné obdobie predĺžiť.

Huawei údajne dostane ďalších 90 dní, počas ktorých bude môcť obchodovať a spolupracovať so svojimi americkými partnermi. Vďaka tomu bude môcť naďalej udržiavať svoje telekomunikačné siete a tiež poskytovať aktualizácie pre svoje telefóny Huawei. 

zdroj: Huawei

Vzťahy medzi USA, Čínou a spoločnosťou Huawei sú ale stále napäté a kolísavé. Aj v prípade, že je správa pravdivá a americká vláda skutočne odloží svoj zákaz o ďalších 90 dní, stále nevieme, čo sa bude diať potom. Podľa zdroja Reuters sa mal Donald Trump tento víkend stretnúť s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom a rozoberať práve zákaz pre Huawei.

Problémy druhého najväčšieho výrobcu smartfónov z Číny sa vlečú už od mája, keď ho vláda USA pridala na čiernu listinu. Stále častejšie sa hovorí o tom, že Huawei by sa mohol osamostatniť a do zariadení inštalovať vlastný operačný systém (ktorý nám mimochodom nedávno predstavil). Berie ho ale len ako zadné vrátka a jeho prioritou je aj naďalej obchodovať s americkými spoločnosťami. 

zdroj: Huawei

Aj tie by najradšej svoje kontakty s Huawei neprerušili, len za minulý rok minul Huawei v USA 11 miliárd dolárov, čo z neho robí zaujímavého partnera. Aj to je zrejme dôvod, prečo sa obe strany stále snažia nájsť určitý kompromis, a prečo sme sa dočkali opäť ďalšieho odkladu.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio