Mobil.sk Mobil.sk

Policajti neverili vlastným očiam! Šofér hral počas jazdy Pokémon GO na 8 mobiloch naraz
zdroj: @wspd2pio | twitter.com

Policajti neverili vlastným očiam! Šofér hral počas jazdy Pokémon GO na 8 mobiloch naraz

Aj keď ošiaľ okolo Pokémon Go už dávno ustal, stále sa nájdu ľudia, ktorí túto hru berú naozaj vážne.

Dôkazom je prípad muža z Washingtonu, ktorého zastavila polícia. Požiadali ho, aby zaparkoval auto na okraj cesty a chceli mu skontrolovať doklady. To, čo u neho našli ich ale naozaj šokovalo. Muž mal v aute podomácky vyrobený penový blok, v ktorom bolo umiestnených osem smartfónov. Na každom jednom bola spustená hra Pokémon GO.

Zdá sa teda, že šlo o naozaj zarytého fanúšika Pokémonov. Vyrobiť takýto penový blok mu muselo zabrať veľa práce. V svojej zbierke mal totiž rôzne modely smartfónov od Android mobilov až po iPhony. Každý jeden mal iné rozmery a pre každý jeden musel vyrezať dieru na mieru. Takto jeho „herný držiak“ na smartfóny vyzeral:

zdroj: @wspd2pio | twitter.com

Aj napriek tomu, že na smartfónoch mal spustenú hru Pokémon GO a očividne tak hľadal pokémonov počas cesty, policajti nevideli, že by ich priamo používal. To bol dôvod, prečo mu nakoniec nedali pokutu. Požiadali ho ale, aby penu s mobilmi odložil do zadnej časti auta na zvyšok cesty, s čím súhlasil. Už len používanie jedného mobilu počas šoférovania je nebezpečné a nevieme si predstaviť, akú pozornosť ceste mohol tento vodič venovať, keď ich mal pustených osem.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Fun rádio