MOBIL.sk MOBIL.sk

Už aj spoločnosť Huawei začala skúmať možnosti 6G sietí
zdroj: wikimedia.org

Už aj spoločnosť Huawei začala skúmať možnosti 6G sietí

Hoci najbližšou technológiou v oblasti bezdrôtových sietí bude nasadzovanie 5G štandardu, zdá sa, že technologické firmy nespia na vavrínoch. Aj spoločnosť Huawei sa už začína zaoberať výskumom 6G sietí.

5G štandard je v súčasnosti hotový a čaká ho masívne zavádzanie. Hoci už existuje niekoľko 5G modelov, mohlo by sa zdať, že operátori sú v rámci rozširovania tejto novej generácie sietí opatrní. Kapacita 4G sietí je totiž ešte stále dostačujúca a poskytovatelia do ich budovania investovali veľké sumy peňazí.

Každopádne, kým všetci so zatajeným dychom sledujú pomalý príchod noviniek v oblasti 5G, za oponou sa technologické firmy začínajú obhliadať po 6G sieťach a ich možnostiach. Nedávno sme vám priniesli článok o tom, že firmy ako Samsung či Oppo sa o túto budúcu technológiu zaujímajú a dnes sa k nim pridáva aj Huawei. Podľa správy webu The Logic už Huawei začal práce na výskume.

Momentálne ešte nie je celkom jasné, v čom 6G siete posunú hranice bezdrôtových technológií. Určite môžeme očakávať ešte väčší výkon, rýchlosť a kapacitu siete, ale skutočné možnosti budeme vedieť až po zavedení 5G štandardu do našich každodenných životov. Od 5G sietí sa očakáva, že zmenia spôsob, akým internet používame. Niektorí dokonca hovoria o tom, že 5G siete z trhu úplne vytlačia Wi-Fi pripojenie.

huawei.jpg
wikipedia.org

Kapacita, výkon a rýchlosť sietí budúcnosti umožnia, aby bol na internet pripojený celý rad nových produktov. Pri ich používaní ľudia pravdepodobne začnú vytvárať nové návyky a trh sa tomu bude prispôsobovať. Následne sa nasadia 6G siete, aby vylepšili 5G štandard v jeho najslabších miestach. To nás však čaká najskôr o 10 rokov.

Pochopiť v dnešnej dobe možnosti 6G sietí, je tak niečo podobné, ako keď internet v 90. rokoch začal naberať na popularite. Mal veľa nadšených priaznivcov, ale väčšina ľudí aj tak netušila, ako ho využiť, preto ho zatracovala. Keby ste komukoľvek vtedy povedali, že raz bude cez internet platiť účty, volať, pozerať filmy a seriály, čítať knihy, počúvať hudbu alebo si objednávať obed, asi by sa na vás dotyčný pozeral veľmi čudne.

Dobrým signálom sú spomínané 5G smartfóny, ktorých stále pribúda, ale tiež fakt, že v mnohých krajinách už testy 5G sietí prebiehajú naplno. Zatiaľ sa 5G siete rozširujú najmä v nadpriemerne zaľudnených oblastiach a veľkých mestách, kde je návratnosť investície najvyššia. Priekopníkom je Švajčiarsko, Južná Kórea či Amerika.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio