MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei nakoniec Samsung nepredbehne! Skladací Mate X bol opäť odložený
zdroj: Huawei

Huawei nakoniec Samsung nepredbehne! Skladací Mate X bol opäť odložený

Už pomaly prestávame veriť tomu, že sa toľko očakávaných smartfónov s ohybným displejom vlastne vôbec dočkáme…

Skladacie smartfóny Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X boli predstavené pred šiestimi mesiacmi. K zákazníkom sa však aj napriek tomu do dnešného dňa stále nedostali, pretože ich predaj obe spoločnosti postupne posúvali. Problémom bolo najmä nedotiahnutie ich kvalít do konca a viaceré vážne technické chyby.

Obidva smartfóny s ohybným displejom mali byť podľa nedávnych informácií vypustené do predaja v septembri. Zatiaľ čo u Samsungu to vyzerá tak, že sa im to aj naozaj podarí, Huawei sa rozhodol termín opäť posunúť. Fanúšikovia Huawei, ktorí majú o Mate X záujem, si budú musieť počkať ešte o dva mesiace viac - do predaja zrejme pôjde až v novembri.

zdroj: Huawei

Nepoznáme presný dôvod tohto konkrétneho posunu. Huawei ale s najväčšou pravdepodobnosťou skrátka potrebuje ešte nejaký čas, aby Mate X dotiahol do konca a nedopadlo to s ním ako s Galaxy Fold. Vieme, že od predstavenia Huawei zmenil niekoľko kľúčových parametrov ako napríklad prianie štvrtej kamery alebo orezanie batérie.

Pripomeňme si, že pôvodný dátum začiatku predaja Mate X mal byť ešte v júni. Vtedy sa ale čínska spoločnosť rozhodla tento termín posunúť, keďže videla, ako negatívne to dopadlo s Galaxy Fold. “Nechceme vypustiť produkt, ktorý by zničil našu povesť,” povedal vtedy hovorca Huawei a dodal, že robia rozsiahle testovanie smartfónu.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio