MOBIL.sk MOBIL.sk

Snapchat predtsavil tretiu generáciu smart okuliarov Spectacles 3. Tie dokážu zaznamenávať HD a 3D obraz
zdroj: Snap

Snapchat predtsavil tretiu generáciu smart okuliarov Spectacles 3. Tie dokážu zaznamenávať HD a 3D obraz

Spoločnosť Snap je späť so svojim smart doplnkom. Tretia generácia inteligentných okuliarov ponúka nové možnosti za príliš vysokú cenu.

Snapchat Spectacles 3 sú najnovším produktom spoločnosti Snap, ktorá stojí za komunikačnou aplikáciou Snapchat. Tú používajú najmä mladí na posielanie správ či videí s filtrami rozšírenej reality.

Okuliare Spectacles 3 prinášajú nový dizajn, sú kompaktnejšie a štýlovejšie, no ich tvorca nezabudol ani na technológie. Okuliare údajne zachytávajú realitu, 3D priestor a dimenziu podobne, ako to robia ľudské oči. Dostupné budú už túto jeseň.

Spectacles 3 sú navrhnuté špeciálne pre použitie s aplikáciou Snapchat. Podobne to bolo už pri predstavení prvej verzie v roku 2016. Tá sa stala veľkým hitom, aj keď neskôr vyšlo najavo, že po pôvodných predajných rekordoch ľudia stratili o tento doplnok záujem. Veľké množstvo okuliarov tak ostalo ležať na skladoch.

snapchat snap spectacles 3
zdroj Snap

Spoločnosť Snap sa rozhodla pre podporu predaja dať okuliarom do vienka novinku. Sú ňou až dve HD kamery, ktoré umožnia vytvárať 3D obsah. Ten môžete posielať prostredníctvom Snapchatu a ohurovať tak svoje digitálne okolie.

Pre vytvorenie takéhoto obsahuje postačí, ak majiteľ stlačí tlačidlo na ráme okuliarov a vytvorí sa 60 sekundové video. V prípade, že budete chcieť zhotoviť fotografiu, postačí tlačidlo stlačiť a držať. O úspešnom zhotovení obsahu vás bude informovať LED indikátor.

Tretia generácia okuliarov Spectacles je tiež vybavená štyrmi mikrofónmi pre záznam zvuku vo vašom okolí. Všetok nasnímaný materiál sa následne objaví v sekcii spomienky v aplikácii Snapchat, kam sa vaše výtvori automaticky odošlú. V prípade potreby si ich môžete vyexportovať aj do klasickej aplikácie Fotky.

snapchat spectacles 3 snap
zdroj: Snap

Okuliare majú oproti svojim predchodcom kovový rám (namiesto plastového), takže pôsobia solídnejším dojmom. Pripomínajú okuliare typu Aviator a budú sa predávať v čiernej a zlatej farbe. Daňou za všetky tieto vylepšenia je pomerne vysoká cena.

Kým prvá generácia stála zhruba 100 amerických dolárov, novinka sa bude predávať za 380 dolárov, čo už je cena za okluliare od nejakej poprednej dizajnovej značky. Nebude to teda zábavka pre každého. Pokiaľ by ste však o Spectacles 3 mali napriek tomu záujem, dajú sa predobjednať na stránke spectacles.com.

zdroj: snap.com

Najnovšie z kategórie: Smart

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio