MOBIL.sk MOBIL.sk

V Instagrame si môžete po novom vytvoriť svoje vlastné filtre na tvár
zdroj: Instagram

V Instagrame si môžete po novom vytvoriť svoje vlastné filtre na tvár

Funkcia, vďaka ktorej k sebe Snapchat prilákal množstvo užívateľov, sa teraz dostane aj k jeho najväčšiemu konkurentovi.

Do Instagramu sa už čoskoro dostane omnoho viac tvárových filtrov využívajúcich rozšírenú realitu. Facebook totiž sprístupnil svoj nástroj na vytváranie rôznych efektov, Spark AR Studio, pre všetkých užívateľov. Doteraz bola táto funkcia len vo fáze testovania a určená pre vopred schválených tvorcov.

Po novom si ale svoj vlastný AR filter na tvár môžete vytvoriť aj vy! Stačí, ak si do počítača stiahnete aplikáciu Spark AR Studio z tohto odkazu. Musíme vás ale upozorniť, že je určený skôr pre pokročilejších užívateľov, ktorí majú s podobnými programami určité skúsenosti. Pre tých ostatných tu ale samozrejme je množstvo tutoriálov a návodov.

zdroj: Instagram

Pokiaľ vás vytváranie nových efektov neláka, môžete sa tešiť aspoň na rozšírenie ponuky filtrov. Tie klasické, ohrané AR efekty sa rozšíria o omnoho šialenejšie a zaujímavejšie výtvory od ostatných užívateľov. Nájdete ich v novej sekcií “Browse Effects.”

Spark AR Studio je odpoveď Instagramu na Lens Studio od Snapchatu. Presnejšie povedané, Instagram mu tento nápad ukradol, podobne ako Stories, ktoré sa do Instagramu dostali v roku 2016. Doteraz bol Snapchat populárny hlavne kvôli množstvu svojich efektov a je možné, že novinka v Instagrame mu do určitej miery ublíži.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio