Mobil.sk Mobil.sk

Po Apple a Microsofte je tu ďalšia spoločnosť, ktorá si najíma ľudí na počúvanie užívateľov!
zdroj: pexels.com

Po Apple a Microsofte je tu ďalšia spoločnosť, ktorá si najíma ľudí na počúvanie užívateľov!

Dáme vám malú nápovedu. Je to modré a v minulosti to malo veľa problémov v súvislosti s narábaním s osobnými údajmi svojich užívateľov.

Koncom minulého mesiaca sa prevalila informácia o tom, že spoločnosť Apple má zamestnancov, ktorí tajne odpočúvajú konverzácie so Siri. Ani nie dva týždne na to sa ukázalo, že podobné praktiky využíva aj Microsoft pri aplikácií Skype a Amazon. A skúste si tipnúť, ktorá ďalšia spoločnosť kašle na súkromie užívateľov a tajne ich odpočúva.

Áno. Je to Facebook.

zdroj: pixabay.com

ajnovšia správa z portálu Bloomberg ukázala, že Facebook si, podobne ako Apple, najíma pracovníkov od iných spoločností na hodnotenie audio záznamov užívateľov. Ich úlohou bolo kontrolovať konkrétnu funkciu v Messengeri s názvom Voice to Text, ktorá slúži na prepisovanie hlasových nahrávok do textu. Snažili sa tak vylepšiť jej funkčnosť a samotná sociálna sieť tvrdí, že s týmito praktikami prestali pred viac ako týždňom (zrejme po prevalení podobných praktík iných spoločností). 

Nič to ale nemení na tom, že ide o hrubý zásah do súkromia užívateľov. Facebook sa bráni tým, že zamestnanci počúvali len audio nahrávky ľudí, ktorí im to predtým povolili. Podľa ich oficiálnej podpory ale stačilo, ak jeden človek v konverzácií povolil takúto kontrolu a Facebook mohol odpočúvať všetky audio nahrávky v konverzácií – aj ľudí, ktorí im svoj súhlas nedali.

V obchodných podmienkach Facebooku sa nepíše nič o tom, že hlasové nahrávky by mohli hodnotiť reálni ľudia. „Voice to Text používa strojové učenie. Čím viac budete funkciu používať, tým viac vám Voice to Text pomôže,“ píše sa v podmienkach.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Fun rádio