Mobil.sk Mobil.sk

Výrobca krytov nám prezradil, ako sa budú volať tohtoročné iPhony!
zdroj: @Onleaks @Pricebaba

Výrobca krytov nám prezradil, ako sa budú volať tohtoročné iPhony!

Apple nám opäť predstaví tri nové modely a vzdá sa označovania rímskymi číslicami.

Apple bol ešte pred pár rokmi pomerne striktný pri pomenovávaní svojich iPhonov. Nazýval ich číslicami, ktoré na seba nadväzovali a každé dva roky k nim pridal písmenko S. To sa však zmenilo s predstavením iPhonu X (ktorý sa mimochodom vyslovuje ako „desať“, nie „X“), pretože Apple preskočil 9. generáciu a tiež zmenil označenie na rímske číslice. Nasledovala generácia iPhone XS, a my sme preto nevedeli, ako sa budú volať tohtoročné iPhony.

Hovorilo sa napríklad o tom, že Apple bude pokračovať v rímskych čísliciach a nazve ho iPhone XI. Prípadne, že od číslic úplne upustí a svoje mobily bude nazývať podobne ako iPady – iPhone Pro (2019). Teraz sa však ukázalo, že tohtoročné novinky budú niesť názov iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. 

zdroj: ESR

Potvrdil to výrobca obalov EST, ktorý zverejnil cenovú ponuku svojich produktov pre tohtoročné iPhony. iPhone 11 bude základný a najlacnejší model, ktorý nahradí iPhone XR. To bol mimochodom minulý rok najúspešnejší smartfón od Apple, čo sa predajov týka. Druhý z trojice bude niesť názov iPhone 11 Pro, pravdepodobne kvôli tomu, že bude podporovať Apple Pencil, podobne ako iPad Pro. No a najväčší smartfón od Apple dostane názov iPhone Pro Max. 

Apple nám teda aj tento rok predstaví tri nové modely, pričom každý bude mať inú veľkosť. Podľa doterajších únikov by iPhone 11 Pro mal byť najmenší – s 5,8 palcovou obrazovkou. Dostupnejší iPhone 11 dostane 6,1 palcovú obrazovku a iPhone 11 Pro Max 6,5 palcovú obrazovku. To znamená rovnaké veľkosti ako mali minuloročné iPhony XS, XR a XS Max.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio