MOBIL.sk MOBIL.sk

Motorola One Zoom bude smartfón so štyrmi fotoaparátmi a svietiacim logom
zdroj: Motorola One Zoom / WinFuture.de

Motorola One Zoom bude smartfón so štyrmi fotoaparátmi a svietiacim logom

Nemecký portál WinFuture a známy leaker Roland Quandt ukázali, ako bude vyzerať budúcnosť Motoroly. Model One Zoom by mal byť predstavený už o týždeň na veľtrhu IFA 2019 v Berlíne.

Motorola pre nás chystá nový model v podobe smartfónu Motorola One Zoom. Pôjde o model vyššej strednej triedy s veľmi výkonným osemjadrovým čipom Qualcomm Snapdragon 675. Ten bude doplnený o 4 GB RAM a o úložisko s kapacitou 128 GB. Samozrejmosťou má byť aj slot pre pamäťové karty microSD, ktorými si používatelia budú môcť rozšíriť kapacitu pre svoje dáta.

U Motoroly sme zvyknutí, že zvykne predstavovať hneď niekoľko verzií s rôznou veľkosťou pamäte ram a rôznymi úložiskami. Zdá sa však, že tentoraz pôjde iba o model s jednotnými špecifikáciami. Dobrou správou je, že by mal byť dostupný práve v Európe.

Čo však Motorolu One Zoom robí výnimočnou, je jej fotoaparát so štyrmi optikami, ktorý je v tejto kategórii skôr výnimkou. Ten ponúkne opticky stabilizované objektívy so 48-megapixelovým senzorom vybaveným technológiou Quad Bayer. Tá dokáže v zlých svetelných podmienkach zlúčiť 4 pixely na senzore do jedného a výsledkom sú tak síce fotky s nižším rozlíšením, ale podstatne kvalitnejšie.

Tu však zoznam zaujímavostí nekončí. Motorola One Zoom by totiž nemala byť súčasťou programu Android One ako ostatné modely spoločnosti. Android One je zárukou toho, že majitelia smartfónu nebudú čakať na aktualizácie ako tomu bývalo v minulosti. Tieto smartfóny sú totiž postavené na neupravenom systéme Google Android a majitelia tak dostanú aktualizácie v momente, keď ich spoločnosť Google sprístupní. Leaker Evan Blass však tvrdí, že Motorola predstaví aj Android One verziu tohto smartfónu s názvom Motorola One Pro.

Ak máte radi hlasových asistentov, určite vás poteší integrácia asistentky Amazon Alexa a čerešničkou na torte má byť svietiace logo Motoroly na zadnej strane zariadenia. Po ňom už roky volajú majitelia iPhonov, nájdeme ho aj napríklad v hernom smartfóne Asus Rog Phone a teraz si ho budú môcť naplno užiť aj majitelia Motoroly One Zoom. Informácie o jeho širšom využití však k dispozícii nie sú.

motorola one action
Chystaná Motorola One Action / WinFuture

Z príspevku webu WinFuture sme sa dozvedeli aj to, že tento smartfón bude stáť 399 eur, čo je veľmi slušná cena (v prípade, že sa potvrdí), a predávať sa bude v fialovej a čiernej farbe. Po jeho boku vraj budú predstavené aj modely One Action a One Macro. Motorola si pod krídlami spoločnosti Lenovo opäť získava priazeň zákazníkov a po veľmi vydarenom rade G sa tak snáď dočkáme ďalších kúskov, ktoré budú používatelia zbožňovať pre výborný pomer ceny a výkonu. Všetko sa dozvieme už o pár týždňov na veľtrhu IFA 2019 v Berlíne, kde Motorola novinky predstaví aj oficiálne.

zdroj: winfuture.de, 110510.html

Najnovšie z kategórie: Motorola

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio