MOBIL.sk MOBIL.sk

DJI Osmo Mobile 3: Spoločnosť DJI predstavila novú generáciu svojho stabilizátora pre smartfóny
zdroj: DJI.com

DJI Osmo Mobile 3: Spoločnosť DJI predstavila novú generáciu svojho stabilizátora pre smartfóny

Ak ste sa niekedy zamýšľali nad tým, prečo videá zo smartfónov nevyzerajú tak dobre ako videá z drahších kamier, jednou z príčin je určite pokročilá stabilizácia obrazu. Dnes však na trhu existujú riešenia v podobe stabilizátorov. S jedným z nich prišla aj spoločnosť DJI, ktorá včera predstavila jeho tretiu generáciu.

Spoločnosť DJI je známa najmä svojimi dronmi a stabilizátormi pre profesionálne kamery. Lenže najrozšírenejšími fotoaparátmi a kamerami na planéte sú naše smartfóny, preto si ľudia v DJI povedali, že pripravia produkt aj pre túto skupinu používateľov. Tretia generácia stabilizátora Osmo Mobile 3 prináša všetky funkcie svojich predchodcov a pridáva k tomu niekoľko noviniek.

dji osmo mobile 3
DJI.com

Asi najvýraznejšou novinkou je možnosť stabilizátor zložiť, čo je veľmi praktické. Ak ste už totiž niekedy mali možnosť toto zariadenie používať, tak viete, že jeho prenášanie je vďaka nepravideľnému tvaru a veľkosti veľmi nepraktické. V DJI dali hlavy dokopy a s príchodom Osmo Mobile 3 túto vec vyriešili. Novinkou je tiež možnosť natáčať videá vo vertikálnom režime, čo sa hodí najmä pre appku IGTV.

DJI Osmo Mobile 3
DJI Osmo Mobile 3 / DJI.com

Inak je DJI Osmo mobile 3 klasickým stabilizátorom, ktorý má niekoľko tlačidiel na ovládanie rôznych módov, ktoré si môžete pozrieť v priložených videách. Stabilizáciu zabezpečujú elektromotorčeky vyrovanávajúce neželaný pohyb v 3 osiach. Postačí uchytiť smartfón, spárovať ho s aplikáciou DJI Mimo prostredníctvom technológie Bluetooth. Toto 400 gramové zariadenie je vybavené 2450 mAh batériou, ktorá ho udrží "pri živote" zhruba 15 hodín a dobijete ju prostredníctvom USB-C portu. Konečná výdrž batérie závisí od toho, aký ťažký smartfón do neho upevníte a ako ho vyvážite.

DJI Osmo Mobile 3 sa bude predávať za cenu zhruba 110 eur.

zdroj: dji.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio