MOBIL.sk MOBIL.sk

Hlavný dizajnér Google sa chválil 20x zoomom v smartfóne. V skutočnosti ale zavádzal!
zdroj: Google

Hlavný dizajnér Google sa chválil 20x zoomom v smartfóne. V skutočnosti ale zavádzal!

Ťažko povedať, prečo Claude Zellweger zavádzal na svojom Instagrame a prečo sa z toho neskôr snažil vykľučkovať.

Hlavný dizajnér spoločnosti Google, Claude Zellweger, pred pár dňami poriadne nažhavil všetkých novinárov aj fanúšikov smartfónov Pixel. Na svojom Instagrame totiž zverejnil fotografiu s informáciou, že bola odfotená 20x zoomom na bližšie nešpecifikovanom smartfóne Pixel.

Aktuálne modely Pixel 3, 3 XL a 3A v skutočnosti takýto zoom neponúkajú a je nemožné s nimi tak veľmi priblížiť fotografiu. Keďže majú len jednu kameru, dokážu použiť len 10 násobný digitálny zoom, ktorý sa podpíše na kvalite. Preto si všetci automaticky mysleli, že Zellweger zverejnil fotografiu fotenú očakávaným Pixelom 4 a že tento smartfón príde s 20x zoomom.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Light + Shadow #googleIDstudio

Príspevok, ktorý zdieľa Claude Zellweger (@claudezellweger),

V skutočnosti sme sa ale tešili zbytočne. Hlavný dizajnér nakoniec  po tom, čo okolo jeho fotografie vznikla taká mediálna pozornosť, priznal, že v skutočnosti použil fotoaparát Pixelu 3A - posledného smartfónu od Google strednej triedy. Nepoužil 20x zoom, ale fotografiu jednoducho orezal v počítači a vzniklo tak umelé “priblíženie.”

Portál The Verge ale upozorňuje na to, že Claude Zellweger vlastne nemusel zavádzať. Možno zverejnil fotografiu z Pixelu 4, ktorý bude obsahovať 20x zoom, len predošlého schválenia. Spoločnosť ho na to mohla upozorniť a požiadať, aby to celé “zahral do autu.” Pokiaľ by Google skombinoval svoj aktuálny 10x digitálny zoom s novým 2x telefoto objektívov, bolo by teoreticky dvadsaťnásobné priblíženie možné.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio