MOBIL.sk MOBIL.sk

Vydržia naše smartfóny už čoskoro 3-4 dni na jedno nabitie? Rôzne indície naznačujú, že by sme sa toho konečne mohli dočkať
zdroj: wikimedia.org

Vydržia naše smartfóny už čoskoro 3-4 dni na jedno nabitie? Rôzne indície naznačujú, že by sme sa toho konečne mohli dočkať

Mohli by sa stať batérie s vysokovou kapacitou a výdrž smartfónu 3-4 dni trendom roku 2020? Správy, ktoré sa v posledných dňoch šíria internetom tvrdia, že by to tak mohlo byť.

Tieto kuloárne infomrácie sa spájajú najmä so značkou Samsung. Juhokórejská spoločnosť má v súčasnosti uspešný biznis s displejmi, senzormi fotoaparátu či pamäťami a podľa všetkého sa chystá spôsobiť revolúciu aj v oblasti batérií.

Prvá správa pochádza z webu Galaxy Club. Ten priniesol fotografiu batérie značky Samsung s extrémnou kapacitou 6000 mAh. V súčasnosti sú pritom bežné batérie smartfónov vybavené kapacitou 3000 mAh, v tých lepších prípadoch do 4000 mAh. Vyzerá to tak, že batéria na obrázku má úplne bežné rozmery, môže prekvapiť jedine väčšou hrúbkou, ktorá z uhla na fotografii nie je zrejmá.

bateria samsung 6000 mah
zdroj: Galaxy Club

Batéria by mohla byť súčasťou chystaného mobilu Galaxy M20S, ktorý bude svojimi parametrami a cenou zameraný na mileniálov. Z tohto pohľadu by mohlo ísť o nádejnú informáciu, pretože spoločnosti vyrábajúce mobily si v súčasnosti nové technológie nechávajú často pre lacnejšie zariadenia, na ktorých ich testujú a až neskôr ich umiestnia do vlajkových modelov.

Druhou správou je tweet od známeho leakera menom Evan Blass. Ten sa v ňom vyjadril, že juhokórejský Samsung pracuje na grafénových batériách. Grafén je 2D materiál tvorený uhlíkom, ktorý má hrúbku len jedného atómu. Spoločnosti sa ním zaoberajú už takmer 15 rokov a veria, že raz si nájde miesto v elektronike a elektrotechnike. Momentálne je však jeho výroba cenovo stále veľmi náročná.

grafen graphene
zdroj: maxpixel.net

Samung vraj ale verí, že už v budúcom roku alebo v roku 2021 by mohol mať na trhu smartfón, ktorý by namiesto klasickej lítiovo-iónovej batérie obsahoval práve batériu na báze grafénu. Batérie založené na tomto materiáli by boli menšie, mali podstatne vyššiu kapacitu a nabili by ste ich do 30 minút. Navyše by nemali trpieť zahrievaním pri používaní či dobíjaní, takže by mali byť aj bezpečnejšie.

Blass tvrdí, že Samsung už batériu vyvinutú pravdepodobne už aj má, ale stále sa snaží pracovať na znížení výrobných nákladov, ktoré by momentálne cenu smartfónu s týmto druhom batérie veľmi predražili.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio