MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy Note10+ 5G má najlepší fotoaparát a najlepší displej, aký kedy v mobile bol!
zdroj: Samsung

Samsung Galaxy Note10+ 5G má najlepší fotoaparát a najlepší displej, aký kedy v mobile bol!

Keď akýkoľvek výrobca mobilov predstaví novú vlajkovú loď, neznamená to automaticky, že sa jedná o absolútne najlepšie zariadenie, aké bolo doposiaľ vyrobené. Lenže Samsungu sa to pri rade Galaxy Note10 evidentne podarilo. Aspoň tak to tvrdia nezávislé testy.

Zrak je absolútne najsilnejším ľudským zmyslom. Preto všetko, čo sa k nemu vzťahuje, má oveľa silnejší efekt na človeka, než veci spojené s ostatnými zmyslami. Vo sfére mobilov je to teda najmä o dizajne, displeji a fotoaparáte. Aj keď si myslíme, že nové Samsungy radu Galaxy Note10 sa po dizajnovej stránke veľmi vydarili, samotný dizajn je vecou vkusu každého z nás. Čo sa však dá merať je kvalita displeja a kvalita fotoaparátu, pričom tieto dve súčasti si vzali do parády weby DxOMark a Display Mate, ktoré sa zaoberajú práve ich testovaním.

samsung galaxy note 10
Samsung Galaxy Note10+ má najlepší displej a najlepší fotoaparát, aký bol kedy v mobile použitý / zdroj: Samsung

V nezávislom teste mobilných fotoaparátov DxOMark bol síce testovaný Samsung Galaxy Note10+ 5G, ale vzhľadom na spoločné súčasti s celým radom Galaxy Note10 tento výsledok indikuje aj výkon ostatných členov triedy. Samsung Galaxy Note10+ 5G zosadil z trónu kráľa fotomobilov, ktorým bol doteraz neohrozený smartfón Huawei P30 Pro. Note10+ 5G síce v dielčom hodnotení podal o chlp horší výkon v oblasti fotografií (118 bodov vs. 119 bodov pre P30 Pro), ale keďže robí výrazne lepšie videá (101 bodov vs. 97 pre P30 Pro), s konečným počtom bodov sa dostal až na samotný vrchol. Veľmi podobne na tom podľa nás bude s kvalitou fotoaparátu aj u nás dostupný Galaxy Note10+.

Spoločnosť Display Mate si zobrala na mušku už spomínaný Samsung Galaxy Note10+ a výsledok dopadol podobne. Pôjde o najlepší displej na trhu. S jasom neskutočných 1308 nitov je o 25 % jasnejší než model Note9. Ide tiež o jeden z prvých smartfónov, ktoré zobrazujú farebný gamut DCI-P3 na 100 %. Galaxy Note10+ tak vytvoril rekord až v 13 rôznych kategóriách webu Display Mate. Hoci Samsung vyrába displeje pre väčšinu svojej konkurencie ako je spoločnosť Google, OnePlus či Apple, stále si nejaké tie esá v rámci technológie displejov necháva v rukáve pre svoje zariadenia. To sa mu naokon vypláca pri podobných testoch, kde má vždy o niečo navrch.

Samsungy Galaxy Note10 a Note10+ sa začnú predávať už 23. augusta. My sme veľmi zvedaví, ako bude tabuľka najlepších displejov a najlepšie fotiacich smartfónov vyzerať po predstavení nových iPhonov a radu Mate 30 od Huawei.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio