MOBIL.sk MOBIL.sk

O tom, ako často a prečo by sme mali reštartovať svoj smartfón
zdroj: MOBIL.sk

O tom, ako často a prečo by sme mali reštartovať svoj smartfón

Dnes sa nad tým už zrejme nikto nezamýšľa, ale v súčasnej dobe už takmer nevypíname svoje smartfóny. Používame ich, vybíjame, nabíjame, ale reálne k vypnutiu dôjde len ak sa nám smartfón vybije. Je to v poriadku? Mali by sme smartfón reštartovať častejšie? Aj toto sú otázky, na ktoré sa pokúsime zodpovedať v tomto článku.

Relatívne veľa ľudí sa na mňa obracia s rôznymi problémami, ktoré majú so svojim smartfónom. Sekajú mi aplikácie, mobil mi blbne pri telefonovaní, mám problémy pri spárovaní externého reproduktora a podobne. Čo mám robiť? To sú vcelku bežné problémy používateľov dnešných smartfónov. Pre mňa osobne je zvláštne, že ľuďom to nenapadne hneď, ale moja prvá rada znie vždy rovnako. Reštartuj telefón!

Pokiaľ sa stretnete s akýmkoľvek problémom, ktorý sa vám na smartfóne objaví, nie je potrebné utekať hneď do servisu. 90 % všetkých problémov vyrieši reštart zariadenia. Všetko sa totiž väčšinou točí okolo pamäte RAM. Do pamäte RAM sa ukladajú rôzne dáta a infomácie pri spúšťaní aplikácií a služieb. Lenže hoci sú dnešné mobily vybavené naozaj veľkorysou dávkou pamäte RAM a moderné operačné systémy s ňou vedia narábať viac než dobre, občas dôjde k problému. Aj súčasné smartfóny sú totiž stále "iba" stroje vytvorené človekom.

via GIPHY

Pri reštarte sa stane jednoducho to, že všetky dáta s pojené so spustenými službami či aplikáciami sa vymažú a smartfón beží akoby nanovo. Aj váš mobil totiž z času na čas potrebuje "detox". Keď som toto vysvetľoval naposledy nejakému kamarátovi, opýtal sa ma, či si teda musí reštartovať smartfón každý deň. Ani to však nie je úplne nutné.

Ak sa vám chce, tak môžete smartfón reštartovať aj každý deň alebo každý týždeň, ale reálne postačí reštartovať ho raz za čas. S moderným radením dát v pamäti RAM vám bude pravdepodobne bezchybne fungovať aj celé mesiace či roky bez reštartu. Pokiaľ však zbadáte, že niečo nie je v poriadku alebo vás nejaká súčasť operačného systému či aplikácie nepočúva na slovo, práve reštart zariadenia býva vykúpením.

Najnovšie z kategórie: Tipy & Triky

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio