MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei nám už o mesiac predstaví vlajkovú loď Mate 30 Pro. Poznáme presný dátum!
zdroj: weibo.com

Huawei nám už o mesiac predstaví vlajkovú loď Mate 30 Pro. Poznáme presný dátum!

Huawei Mate 30 bude bezpochyby výnimočný telefón, na ktorý sa už teraz tešíme. Vďaka ruskej stránke teraz na internet unikol jeho možný dátum predstavenia.

Samsung nám len pred týždňom predstavil svoje vlajkové lode pre druhý polrok - Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+. Teraz je rad na druhom najväčšom mobilnom výrobcovi – Huawei, aby nám ukázal svoju odpoveď. A zdá sa, že to bude už budúci mesiac.

Ruská spravodajská stránka High-tech.mail.tu totiž informovala o tom, že Huawei naplánoval jeho spustenie už na 19. september. Novinárom to vraj povedal prezident softvéru pre obchod so spotrebiteľmi, Dr. Wang Cenglu. Začiatok predaja by mal byť v Európe a Mate 30 bude zaujímavý hneď z niekoľkých dôvodov.

zdroj: @UniverceUce | instagram.com

V prvom rade to je nový fotoaparát, ktorý plánujú Číňania využiť. Ice Universe, jeden z popredných zdrojov technologických únikov, prezradil, že Mate 30 dostane hneď dva 40 megapixlové fotoaparáty, ktoré budú umiestnené do kruhového tvaru. Veľkou novinkou je aj použitie nového procesora Kirin 990, ktorý zažije svoj debut práve v Mate 30.

zdroj: Weibo.com

Podľa Dr. Wang Cenglu by mal priniesť lepšiu energetickú efektivitu – to znamená, že bude úspornejší a batéria v mobile vydrží dlhšie – a zároveň o niečo vyšší výkon. Nemusíme sa báť ani toho, že by novinka neobsahovala Android kvôli napätým vzťahom s USA. Huawei Mate 30 vraj bude poháňaný systémom Android Q a nadstavbou EMUI 10.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio