MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy Fit e: Osobný fitnes tréner pre nenáročných (RECENZIA)
zdroj: MOBIL.sk

Samsung Galaxy Fit e: Osobný fitnes tréner pre nenáročných (RECENZIA)

Pokiaľ sa zaujímate o nositeľné smart zariadenia, máte dnes na výber veľmi širokú škálu produktov. My sa dnes pozrieme bližšie na zástupcu najlacnejšej kategórie zariadení od Samsungu. Fitnes náramok Galaxy Fit e síce prináša kompromisy, inak však ide o veľmi vydarené zariadenie, ktoré svoju prácu robí dobre a neprítomnosť prémiových funkcií vyváži svojou skvelou cenou.

Inteligentné fitnes náramky sú majú oproti smart hodinkám niekoľko výhod. Vo všeobecnosti sú lacnejšie, ľahšie, takže ich nosenie nevadí ani ľuďom s menšími rukami a ich batéria vydrží niekoľkonásobne dlhšie. Cenou za tieto pozitíva býva menší displej a s ním spojené menej prehľadné používateľské prostredie, a tiež menej funkcií. Dokáže však naplniť očakávania používateľov zariadenie, ktoré aj v tejto skromnejšej kategórii zariadení stojí funkčne na úplnom chvoste? Myslím si, že rozhodne áno. Čítajte ďalej.

samsung galaxy fit e
Balenie smart náramku Samsung Galaxy Fit e je veľmi skromné. No náramok to vyvažuje svojou cenou / MOBIL.sk

Ani si nevšimnete, že ho máte

Galaxy Fit e je zabalený v malej krabičke, ktorá má veľmi skromný obsah, okrem samotného náramku a nabíjačky v ňom nájdete už len dokumentáciu. Samotný fitnes náramok je veľmi malý a ľahký. Váži iba 15 gramov, vďaka čomu miestami zabudnete, že ho máte na ruke. Ja osobne nerád nosím smart hodinky práve kvôli tomu, že sú veľké. Ak ste na tom podobne, cestou budú pre vás práve fitnes náramky.

samsung galaxy fit e
Nabíjačka sa spočiatku na náramok nasúva trochu ťažšie, ale keď prídete na systém, nebude to žiadny problém / MOBIL.sk

Galaxy Fit e je na trhu dostupný v troch farbách (čierna, biela, žltá), z ktorých si vyberie každý. Telo samotného smart náramku je z gumy, ktorá ale vôbec nepôsobí lacno a nemá tendenciu sa špiniť. Jeho zapínanie je veľmi jednoduché a na ruke dobre drží. A teraz prichádzajú na rad kompromisy spojené s cenou. Náramok má 0,74-palcový PMOLED displej, ktorý je čiernobiely, ukáže síce všetky potrebné informácie, ale bol by intuitívnejší, keby bol farebný.

Kompromisy sú dobre vyvážené cenou

Mimochodom, smart náramok Galaxy Fit e nemá dotykový displej. Ovláda sa poklopaním na okraj náramku, ktorý je citlivý na dotyk. Náramok však obšas mal problém rozpoznať poklepanie. Výdrž 70 mAh batérie sa rôzni s tým, ako veľmi náramok zaťažujete. Môže vám na jedno nabitie vydržať 3 dni, aj dva týždne. Napriek tomu je to však vždy lepšie než výdrž súčasných smart hodiniek. Náramok sa páruje s aplikáciou na vašom smartfóne prostredníctvom technológie Bluetooth a prnáša do nej všetky potrebné informácie.

samsung galaxy fit e
Samsung Galaxy Fit e má iba 15 gramov, takže ho na ruke ani nebudete cítiť. Gumový materiál je veľmi príjemný na dotyk / MOBIL.sk

Meria počet prejdených krokov, stres, tepovú frekvenciu a celkovo zhruba 90 rôznych aktivít. Rovnako vám Galaxy Fit e prenáša informácie prostredníctvom notifikácií z vášho smartfónu ako budíky, kalendár, informácie o volajúcom či predpoveď počasia. Na jednotlivé udalosti vás upozorníjemným vybrovaním. Celé zariadenia je vodeodolné až do 5 ATM, takže mu nebude robiť problém sprcha či plávanie. Pokiaľ by ste mali obavy o jeho odolnosť, tak vedzte, že Samsung ho vybavil certifikátom MIL STD 810G.

samsun galaxy fit e
Zapínanie je jednoduché. Náramok ovládate poklepaním po boku zariadenia / MOBIL.sk

Záver

Nám sa výkon náramku (vzhľadom na jeho cenu) veľmi pozdával. Napriek tomu, že sú na trhu aj luxusnejšie riešenia, Samsung Galaxy Fit e sa na nič nehrá. Jednoducho meria to čo má a podáva vám cenné informácie o vašej aktivite, ktoré si na konci dňa môžete prezrieť v aplikácii. Jeho odporúčaná maloobchodná cena je iba 39 Eur, no dnes ho na internete dostanete už aj za o pár eur nižšiu cenu, čo ho robí atraktívnejším. Občasný problém s reakciou pri ovládaní sa mu dá odpustiť, pretože to človeka nijak extra nezaťažuje.

Ak jednoducho hľadáte fitnes náramok, ktorý vás nebude veľa stáť a namiesto prestížne vyzerajúceho smar zariadenia na ruke, hľadáte niečo malé, nenápadné, čo si svoju funkciu bude dokonale plniť, Galaxy Fit je rozhodne pre vás.

Najnovšie z kategórie: Recenzie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio