Mobil.sk Mobil.sk

YouTube v číslach: Toto sú najzaujímavejšie fakty o YouTube pre rok 2019!
zdroj: MOBIL.sk

YouTube v číslach: Toto sú najzaujímavejšie fakty o YouTube pre rok 2019!

O zaujímavých informáciách ohľadom služby YouTube sme už niekoľkokrát písali. Ide totiž o fenomén, ktorý v dnešnej dobe do veľkej miery nahrádza televíziu a ponáka tisícky hodín zábavy rôzneho žánru. Toto sú najzaujímavejšie fakty o službe YouTube pre rok 2019.

Dve miliardy používateľov mesačne

Služba YouTube si tento rok na svoje konto pripísala nový rekord. Mesačne ju využívajú 2 miliardy ľudí, čo je zhruba štvrtina ľudskej populácie na našej planéte.

500 hodín nového obsahu každú minútu

Presne takýto objem videí sa zverejní každú minútu. To značí, že za hodinu na YouTube pribudne 30 000 hodín obsahu, za deň 720 000 hodín. Ak by ste si teda chceli pozrieť všetok obsah, ktorí tvorcovia nahrajú za jediný deň, potrebovali by ste na to zhruba 82 rokov.

youtube ilustracne
mohamed mahmoud hassan / PublicDomainPictures.net

Trhová hodnota služby YouTube za posledné tri roky narástla 100-násobne

YouTube založili traja bývalí zamestnanci služby PayPal 14. februára 2005, ale prvé video bolo nahrané až 23. apríla toho istého roka. V novembri 2016 zakladatelia služby YouTube predali platformu spoločnosti Google za 1,65 miliardy dolárov. Dnes má YouTube trhovú hodnotu 140 miliárd dolárov.

6,3 miliardy vzhliadnutí pre najlepšie video

Ak ste sa v minulosti zaujímali o podobné články, zrejme vás neprekvapí, že najsledovanejším videom je hit Despacito so 6,3 miliardami vzhliadnutí. Na druhom mieste v sledovanosti je hit Shape of You od Eda Sheerana so 4,3 miliardami videní.

Obrovské množstvo pozretých videí denne

Ľudia používajú YouTube častejšie ako Netflix či iné platformy. Denne si na YouTube pozrú až 5 milárd videí.

youtube ilustracne
mohamed mahmoud hassan / PublicDomainPictures.net

22 miliónová odmena pre najsledovanejšieho yotubera

Podľa časopisu Forbes je najlepšie zarábajúcim youtuberom chlapec menom Ryan Kaji, ktorý za rok 2018 zarobil na YouTube 22 miliónov dolárov. Ryan má iba 7 rokov a robí videá v ktorých recenzuje hračky. Má 21 miliónov sledovateľov, 31 miliárd celkových vzhliadnutí a hoci si to momentálne pravdepodobne neuvedomuje, čaká ho život v blahobyte.

Najsledovanejší kanál

Najsledovanejší kanál na YouTube patrí indickému hudobnému kanálu, ktorý má neuveriteľných 107 miliónov sledovateľov. Populárny youtuber PewDiePie, ktorý si dlho udržiaval staus youtubera s najväčším počtom sledovateľov, má len 98 miliónov odoberateľov. Ale zrejme z toho nie je smutný.

youtube ilustracne
Nick Youngson / Nyphotographic.com

Najviac YouTube sledujeme na mobiloch

Až 70 % všetkých videí je prezeraných na mobiloch. Umožnili to najmä 4G siete a väčšie dátové balíčky od operátorov. S príchodom 5G sietí sa toto percento pravdepodobne ešte zvýši.

40 minút YouTube videí na jeden chod

Aj vám sa určite stáva, že si na youtube idete pozrieť pesničku alebo nejaké video a zaseknete sa pri ňom na niekoľko desiatok minút. Obyčajne je to vraj 40 minút, ktoré službe YouTube venujeme na jedno posedenie. YouTube nám totiž navrhuje videá tak, aby sme pri nich strávili čo najviac času.

youtube ilustracne
Nick Youngson / Nyphotographic.com

16 miliónov "nepáči sa mi to" pre jedno video

Toto neúctyhodné číslo patrí videu YouTube Rewind 2018, ktoré tvorí služba každý rok s najsledovanejšími youtubermi na svete. To posledné sa používateľom evidentne veľmi nepáčilo. Na druhej strane, aby sme neboli iba kritickí, YouTube Rewind 2018 má aj 2,5 milióna lajkov.

80 jazykov a 91 krajín

To je presný počet jazykov a krajín v ktorých služba operuje. Pokrýva tak 95 % všetkých ľudí, ktorí majú prístup k internetu. Aj preto je takou populárnou na celom svete.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: YouTube

Pozri viac

Fun rádio