MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Nokia sa už o mesiac objaví na veľtrhu IFA a predstaví až šesť nových mobilov!
zdroj: wikimedia.org

Spoločnosť Nokia sa už o mesiac objaví na veľtrhu IFA a predstaví až šesť nových mobilov!

Najviac mobilných telefónov sa vo všeobecnosti už roky predstavuje v prvej polovici roka. Lenže aj obdobie september - október ponúka niekoľko zaujímavých noviniek. Od nových iPhonov cez smartfóny spoločnosti OnePlus či Huawei. Tento rok sa k nim pridá aj fínska Nokia.

Nokia (prostredníctvom spoločnosti HMD Global) totiž každoročne predáva stále viac zariadení. Preto sa táto kedysi legendárna značka rozhodla, že tento rok sa objaví aj na septembrovom veľtrhu IFA v Berlíne, ktorý často prináša aj novinky z mobilného sveta. Nokia si tento rok naplánovala predstavenie nových zariadení na 5. september, čo je deň pred začiatkom veľtrhu IFA 2019.

Okrem dátumu vieme aj ďalšie podrobnosti o chystaných novinkách, na internete ich totiž zverejnil twitterový účet Nokia anew. Vo svojom príspevku uvádza, že sa dočkáme smartfónov Nokia 5.2, Nokia 6.2 a Nokia 7.2. Dva z nich nesú kódové označenia Nokia Daredevil a Nokia Star-lord, na jednom smartfóne by sme sa mali dočkať kruhového usporiadania hlavného fotoaparátu, ktorý si môžete pamätať ešte zo smartfónov Nokia Lumia.

nokia 7.2
Údajná podoba Nokie 7.2 / zdroj: NokiaPowerUser

Procesorom by v tomto prípade model Snapdragon 660 od spoločnosti Qualcomm. Celkovo pôjde o strednú triedu zariadení, s ktorou si už Nokia istú dobu získava srdcia používateľov po celom svete. Ale to stále nie je všetko. Keďže Nokia aj v roku 2019 produkuje nezanedbateľné množstvo tlačidlových mobilov, dočkáme sa noviniek aj v tejto triede. Malo by sa jednať o nové verzie Nokia 110 a Nokia 2720. Tretie zariadenie ostáva tajomstvom.

nokia 6.2
Nokia 6.2 by mala prísť aj v zaujímavej farbe Forest Green (lesná zelená) / Nokiamob.net

Všetky podrobnosti sa dozvieme už 5. septembra o 16:00 nášho času, kedy sa bude konať konferencia spoločnosti Nokia na veľtrhu IFA 2019 v Berlíne.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio