MOBIL.sk MOBIL.sk

Záhadný čip Snapdragon porazil v teste výkonu všetkých svojich súperov. Ide o budúcu vlajkovú loď od spoločnosti Qualcomm?
zdroj: MOBIL.sk

Záhadný čip Snapdragon porazil v teste výkonu všetkých svojich súperov. Ide o budúcu vlajkovú loď od spoločnosti Qualcomm?

Smartfóny sú dnes také výkonné, že pre pár rokmi by mohli hravo konkurovať klasickým počítačom. A hoci sa výkonnostný nárast medzi smartfónmi z roka na rok zmenšuje, môžeme očakávať, že v budúcom roku budeme držať v rukách ešte výkonnejšie zariadenia. Dokazuje to aj tento článok.

Spoločnosť Qualcomm nedávno predstavila svoj vylepšený vlajkový model čipu Snapdragon 855+. Novej generácie sa tak dočkáme v roku budúcom. Pravdepodobne pôjde o model Snapdragon 865, ktorý nájdeme v tých najvýkonnejších smartfónoch.

Dnes sa v teste Geekbench objavilo záhadné zariadenie, ktoré poháňa čip s kódovým označením Qualcomm Kona. Zariadenie malo 8-jadrový procesor, 6 GB RAM a operačný systém Android Q od Google. Zaujímavosťou je, že hoci boli jadrá tohto čipu taktované na frekvenciu iba 1,8 GHz, v teste výkonu viacerých jadier porazil tento čip všetky tohtoročné modely smartfónov.

Geekbench 4.4.0 / GSMArena

Jedinými zariadeniami, ktoré zdolať nedokázal boli iPady Pro. Súčasný najlepší model spoločnosti s názvom Snapdragon 855+ však má jedno jadro taktované až na frekvenciu 2,96 Ghz, takže b budúcom roku môžeme očakávať, že mobilné čipy prekonajú magickú frekvenciu 3 GHz.

Navyše sa v budúcom roku dočkáme rýchlejších pamätí RAM novej generácie LPDDR 5 a rovnako extrémne rýchlych UFS 3.0 úložísk. To naznačuje, že budúcoročné smartfóny ponúknu výraznejší nárast výkonu a výrobcovia tak do zariadení budú môcť umiestniť nové pokročilé funkcie, vylepšiť rozšírenú realitu a iné súčasné technológie. Nového čipu Qualcomm Snapdragon 865 by sme sa mali dočkať už v decembri, keď Qualcomm zvyčajne pre vývojárov oznamuje svoje plány do budúcnosti.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio