MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy Note 10 nemá 3,5mm jack na slúchadlá. Samsung nám prezradil prečo
zdroj: samsung.com

Samsung Galaxy Note 10 nemá 3,5mm jack na slúchadlá. Samsung nám prezradil prečo

Samsung bol jednou z posledných spoločností, ktorá sa krvopotne držala 3,5mm konektoru na slúchadlá. Všetky jej vlajkové lode ho až po Galaxy S10 obsahovali a to aj napriek tomu, že ostatní výrobcovia mu dali zbohom. Časy sa ale menia a aj Samsung sa musí prispôsobiť.

Pred dvomi dňami sme sa dočkali novej vlajkovej lode Galaxy Note 10. Tá priniesla viacero pozitívnych zmien ako napríklad modernejší dizajn, výkonnejší procesor, či nové funkcie. Zároveň sa však vzdala klasického konektoru na slúchadlá a zrejme to znamená koniec 3,5mm jacku v smartfónoch Galaxy.

Mnoho fanúšikov to trochu sklamalo, aj keď o tejto zmene sa hovorilo už dlhšie. Otázka ale znie, prečo sa nakoniec Samsung rozhodol konektoru vzdať, keď ho v doterajších smartfónoch stále používal? Spoločnosť povedala portálu The Verge, že sa im tým uvoľnilo miesto pre o niečo väčšiu batériu a tiež zlepšila hmatová spätná väzba, keďže v mobile nie je dutina pre tento konektor.

zdroj: Samsung

A o koľko väčšiu batériu vlastne dostaneme za cenu straty jacku? Podľa Samsungu to je približne 100mAh, čo je asi tak o 2-3 percentá viac. A ak mám povedať za seba, to mi príde ako poriadne slabé vysvetlenie. Radšej by som obetoval pár minút výdrže môjho smartfónu, ako si musieť kupovať bezdrôtové slúchadlá navyše, prípadne so sebou všade ťahať prevodník z 3,5mm jacku na USB-C. 

Na záver by som vám ešte rád pripomenul rok starú reklamu na vtedajšiu novinku Galaxy S9, v ktorej si Samsung uťahoval z iPhonov. Smial sa im, že nemajú 3,5mm konektor na slúchadlá a že so sebou ich majitelia musia ťahať adaptéry. Spoločnosť to už medzitým vymazala, ale vďaka šikovným ľuďom, ktorí si reklamu stihli uložiť, si ju môžeme pripomenúť.

zdroj: Ness Okay | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio