Mobil.sk Mobil.sk

Galaxy Book S je ultra ľahký notebook poháňaný Windows 10 so srdcom smartfónu
zdroj: samsung.com

Galaxy Book S je ultra ľahký notebook poháňaný Windows 10 so srdcom smartfónu

Včerajšia konferencia spoločnosti Samsung sa niesla najmä v znamení predstavovania novej vlajkovej lode Galaxy Note 10. Okrem nej sme sa dočkali ešte jedného zaujímavého zariadenia – ľahkého notebooku Galaxy Book S s Windows 10, ktorý ale prináša výhody smartfónov.

Samsung sa rozhodol opustiť 2v1 dizajn, ktorý využíval v svojich starších notebookoch. Galaxy Book S síce ponúka dotykovú obrazovku, no už nemá odnímateľnú klávesnicu. Vďaka tomu pôsobí skôr ako tradičný laptop. To však neznamená, že je o niečo menej prenosný alebo praktický.

zdroj: Samsung

Samsung stavil na ultra tenký dizajn a snažil sa minimalizovať hmotnosť zariadenia. Galaxy Book S má 13,3 palcov a len 0,96kg. To je na laptop veľmi nízka hmotnosť a je teda plne vhodný na prenášanie. Keď už sme pri tom prenášaní, spoločnosť udáva, že Galaxy Book S vydrží na jedno nabitie úctyhodných 23 hodín prehrávania videa. Zvláda to vďaka 42Wh batérií a neustálej optimalizácie výkonu podľa toho, čo robíte. 

zdroj: Samsung

Aj keď Samsung stavil na tradičnejší dizajn notebookov, zároveň doň priniesol prvky z mobilných zariadení ako smartfóny či tablety. V prvom rade to je podpora LTE – do Galaxy Book S môžete vložiť SIM kartu a byť prostredníctvom mobilného internetu pripojený kdekoľvek na cestách. Okrem toho sa zapne okamžite po stlačení tlačidla – podobne ako mobil. 

Novinka je vybavená novým 7nm procesorom od Qualcommu s názvom Snapdragon 8cx. Tento čip je určený na napájanie ultra tenkých prenosných počítačov bez ventilátora a je navrhnutý tak, aby zostal tichý a neprehrieval sa ani pri náročnejších úlohách. Ponúknuť by mal aj celkom solídny výkon, keďže v prvých benchamrkoch vyzeral byť tak rýchly ako Intel Core i5.

zdroj: Samsung

Spolu s procesorom tu nájdeme 8GB pamäte RAM a predávať sa bude v dvoch verziách – 256GB a 512GB. Pokiaľ by vám to nestačilo, Samsung ponúka možnosť rozšíriť si pamäť pomocou microSD karty s pamäťou až 1TB. Čo sa pripojenia týka, Galaxy Book S podporuje Bluetooth 5.0, má dva USB porty, 3,5mm jack a vstavený GPS senzor.

zdroj: Samsung

Nový laptop sa bude predávať na vybraných trhoch od jesene v dvoch farbách – Earthy Gold a Mercury Grey. Bohužiaľ, zatiaľ nemáme žiadne informácie o tom, či sa dostane aj na náš trh a nepoznáme teda ani cenu. Na americkom trhu sa však bude predávať od 999 dolárov.

zdroj: TS Samsung

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Notebook

Pozri viac

Fun rádio