MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy Note10 a Note10+: Ultimátne pracovné smartfóny!
zdroj: Samsung Galaxy Note10+ / Samsung

Samsung Galaxy Note10 a Note10+: Ultimátne pracovné smartfóny!

Pokiaľ ste očakávali príchod tohtoročného modelu Galaxy Note10 od spoločnosti Samsung, môžete sa tešiť. Samsung totiž (podľa očakávaní) predstavil až dva ultimátne pracovné model. Ku štandardnému Galaxy Note10 sa tento rok pridáva ešte majestátnejší Galaxy Note10+, ktorý okrem väčšej uhlopriečky displeja prináša ešte niekoľko extra funkcií naviac.

Prístroje Galaxy Note sa už od svojho prvého uvedenia na trh stali synonymom tých najlepších technológií a funkcií. Smartfón Galaxy Note10 sa k tomuto prísľubu opäť dostal a vychádza v ústrety moderným fanúšikom prístrojov Note, ktorí vďaka smartfónu môžu posunúť svoju produktivitu a kreativitu na novú, vyššiu úroveň, a ktorí prirodzene a v priebehu okamihu prechádzajú od nápadu k činom,“ uviedol prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics DJ Koh.

samsung galaxy note 10 + plus
Hlavné parametre v kocke / Samsung

Každý prvok smartfónu Galaxy Note10 bol navrhnutý tak, aby užívateľom pomáhal zvládnuť ešte viac. Či už dokončujú rozsiahly projekt v práci, natáčajú a upravujú profesionálne videá, alebo hrajú svoje obľúbené mobilné hry, Galaxy Note10 im pomáha robiť všetko rýchlejšie a lepšie.“

Dve veľkosti

Prístroj Galaxy Note je po prvýkrát ponúkaný v dvoch veľkostiach, takže sa zákazníci môžu rozhodnúť pre verziu, ktorá im lepšie vyhovuje. Modely Galaxy Note10 otvárajú svet zariadeniu Note taktiež užívateľom, ktorí požadujú funkcie pera S Pen a ktorých oslovia špičkové nástroje pre pracovné využitie v prístroji kompaktných rozmerov, pretože doposiaľ najkompaktnejší Note ponúka 6,3-palcový dynamický AMOLED displej. Smartfón Galaxy Note10+ je naproti tomu vybavený 6,8-palcovým dynamickým AMOLED displejom, čo je doposiaľ najväčší displej, aký rad Note ponúkol, ale smartfón sa stále jednoducho drží v ruke aj používa.

samsung galaxy note 10 porovnanie
Takto vyzerá porovnanie veľkosti s ostatnými Samsungami radu Galaxy / Samsung

Displeje smartfónov Note10 patria k tomu najlepšiemu, čo Samsung ponúka. Počnúc svojou fyzickou konštrukciou až po použité technológie je displej navrhnutý tak, aby užívateľom umožnil ešte viac sa ponoriť do ich obľúbených televíznych seriálov, filmov a hier.

samsung galaxy note 10 exynos 9825
Nový procesor Samsung Exynos 9825 je vyrábaný novou 7 nm technológiou, čo zvyšuje v jeho výkon v mnohých ohľadoch / Samsung

Dizajn od okraja po okraj

Displej Cinematic Infinity smartfónu Galaxy Note10 je takmer bezrámikový a siaha od okraja po okraj, pričom otvor pre predný fotoaparát umiestnený v displeji je malý a svojou vystredenou polohou prispieva k vyváženému vzhľadu. Tento displej od spoločnosti Samsung dokáže užívateľov maximálne pohltiť a umožní im prirodzene prechádzať od myšlienky k činu, sledovaniu a tvoreniu. Smartfón Galaxy Note10 je vybavený oceňovaným dynamickým AMOLED displejom.

samsung galaxy note 10
Samsung Galaxy Note10 ponúka globálne kompletne 3 farebné varianty. Telo je chránené moderným sklom Gorilla Glass 6 / Samsung

Vďaka certifikácii HDR10+ a dynamickému mapovaniu tónov sú na tomto smartfóne fotografie aj videá ešte jasnejšie než na predchádzajúcich modeloch Note a ponúkajú ohromujúci farebný rozsah. Organizácia UL potvrdila, že displej smartfónu Galaxy Note10 ponúka 98% farebnú a jasovú uniformitu. Displej s technológiou Eye Comfort znižuje množstvo modrého svetla bez toho, aby to malo dopad na kvalitu farebného podania, a umožňuje tak príjemnejšie sledovanie obsahu.

Nové pero S Pen na palube

samsung s pen note 10
Najnovšia verzia pera S Pen dokáže smartfón ovládať gestami Air Actions / Samsung Air

Galaxy Note10 prináša prepracované pero S Pen v celistvom prevedení s novými výkonnými funkciami. Užívatelia si s jeho pomocou môžu zapisovať poznámky, v aplikácii Samsung Notes ručne písaný text okamžite prevádzať do digitálnej podoby a exportovať ho do mnohých rôznych formátov vrátane formátu Microsoft Word. Užívatelia môžu teraz svoje poznámky upravovať zmenšovaním, zväčšovaním či meniť farbu textu. Takto je možné jednoduchými niekoľkými klepnutiam sformátovať a zdieľať zápis z porady, alebo premeniť závan inšpirácie na editovateľný dokument.

Note10 stavia na schopnostiach pera S Pen, ktoré podporuje štandard Bluetooth Low Energy, ktoré bolo predstavené pri modeli Note9. S Pen najnovšie ponúka tzv. Air actions, ktoré umožňujú čiastočne smartfón ovládať gestami. Vďaka sprístupneniu SDK pre Air actions môžu vývojári vytvárať vlastné ovládacie gestá, ktoré budú užívatelia môcť použiť pri hraní hier alebo práci s obľúbenými aplikáciami.

Fotoaparát profesionálnej kvality pre tvorcov

Galaxy Note10 užívateľom umožňuje robiť videá v profesionálnej kvalite bez toho, aby so sebou museli nosiť ďalšie vybavenie. Funkcia Live focus video ponúka úpravy hĺbky ostrosti, užívateľ tak môže rozostriť pozadie a zamerať sa na požadovaný objekt záujmu. Funkcia Zoom-In Mic zosilňuje zvuk v zábere a naopak potláča hluk na pozadí, vďaka čomu sa môžete lepšie sústrediť na zvuky, ktoré v zázname chcete mať. Nová a zdokonalená funkcia Super steady stabilizuje záznam a redukuje otrasy, kvôli ktorým môžu byť akčné videá rozmazané. Táto funkcia je teraz k dispozícii v režime Hyperlapse, ktorý slúži na tvorbu stabilných časozberných videí.

Rýchla a jednoduchá úprava videí

Po nahratí videozáznamu môžu užívatelia prístroja Galaxy Note10 svoj klip okamžite upraviť priamo vo svojom smartfóne. Funkciu video editor, ktorá slúži na úpravu videozáznamov je možné ovládať pomocou pera S Pen, takže namiesto poklepania pre výber alebo úpravu klipu môžu užívatelia perom označiť presný moment, kde chcú urobiť strih. Tvorcovia, ktorí chcú mať ešte väčšiu kontrolu nad úpravou svojich záberov, môžu na svojich zariadeniach Galaxy Note10 využiť sofistikovaný balík nástrojov aplikácie Adobe Rush, s ktorou je možné teraz vďaka peru S Pen pracovať ešte presnejšie.

Pre hráčov, ktorí chcú svojim streamovaným prenosom dodať osobitosť, alebo pre vloggerov, ktorí chcú vylepšiť svoje inštruktážne videá, ponúka Galaxy Note10 novú funkciu Screen recorder pre záznam obrazovky. Funkcia umožňuje jednoducho zachytiť, čo sa deje na obrazovke, využiť funkciu obraz v obraze pre pridanie reakcie a pero S Pen pre anotáciu. Výsledkom sú zábavnejšie a pútavejšie videá.

samsung galxy note 10
Samsung urobil isté úpravy v rámci výbavy. Odobral napríklad 35 mm jack konektor pre slúchadlá, aby bol dizajn čistejší a reprezentatívnejší / Samsung

AR Doodle a 3D skener

AR Doodle a 3D skener: Galaxy Note10 ponúka v rámci fotoaparátu integrované špičkové funkcie rozšírenej reality a 3D. Spolu s ultraširokouhlým fotoaparátom tieto funkcie tvorcom otvárajú úplne nové možnosti. S AR Doodle a pomocou pera S Pen môžete svoje fotografie upravovať a pridávať k nim dynamické kresby, efekty a animácie, ktoré sledujú zachytený objekt. A vďaka 3D skeneru, ktorý je prelomovou novinkou v rade Note, dokáže fotoaparát DepthVision prístroja Galaxy Note10+ naskenovať objekt a okamžite ho previesť do pohyblivej 3D podoby.

samsung galaxy note 10
Záujemcovia budú mať k dispozícii niekoľko pamäťových a výkonnostných variantov / Samsung

Nočný režim

Ľudia si často robia selfie za zlých svetelných podmienok – pri večeri, na koncertoch alebo napríklad pri západe slnka. Nočný režim, ktorý je teraz k dispozícii aj pri prednom fotoaparáte, umožňuje užívateľom robiť skvelé selfie bez ohľadu na to, v ako veľmi tmavých podmienkach to je. So superrýchlym nabíjaním už po 30-minútovom nabíjaní cez kábel s výkonom až 45 W vydrží Galaxy Note10+ celý deň.

samsung galaxy note 10
Dizajn nových Galaxy Note smartfónov je veľmi čistý. Samsung si na ňom dal naozaj záležať. Prednej strane dodávajú eleganciu takmer nulové rámčeky okolo displeja / Samsung

Bezdrôtové zdieľanie nabíjania

Rad Note najnovšie ponúka bezdrôtové zdieľanie nabíjania. Užívatelia si môžu pomocou svojho smartfónu Galaxy Note 10 bezdrôtovo dobiť svoje hodinky Galaxy Watch, slúchadlá Galaxy Buds alebo iné zariadenie podporujúce štandard Qi. Rovnakú funkciu Samsung v minulosti priniesol už pre rad Samsung galaxy S10.

samsung galxy note 10
Aj nabíjanie je u noviniek posunuté na vyššiu úroveň. Prítomné je rýchlonabíjanie, bezdrôtové nabíjanie alebo bezdrôtové zdieľanie enrgie, ktoré využijete pre dobitie kompatibilného príslušenstva / Samsung

Toto je výber z tých najzaujímavejších funkcií, ktorými sa Samsung chváli pri svojich novinkách radu Galaxy Note10. Obidve verzie budú na Slovensku dostupné vo farebných prevedeniach Aura Glow a Aura Black od 23. augusta, pričom predobjednať si ich záujemcovia môžu prakticky už od teraz do 22. augusta. Samsung navyše spúšťa výkup starších funkčných smartfónov a tabletov, za ktoré môžete získať až 580 eur. Záujemcovia získajú viac informácií po navštívení stránky novysamsung.sk.Kompletné špecifikácie nových modelov si prezrite v tabuľke nižšie.

Na záver tu máme informácie o cenách. Vzhľadom na to, o akú kategóriu zariadení ide a čo všetko nové Samsungy Galaxy Note10 a Note10+ ponúkajú, sumy, ktoré si juhokórejský výrobca a svetová jednotka na trhu so smartfónmi za novinky pýta, vôbec nie sú zlé. Čo poviete?

Tlačová správa bola upravená redakciou.

zdroj: TS Samsung

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio