MOBIL.sk MOBIL.sk

Všimli ste si, že Google kompletne prerobil spôsob zobrazovania obrázkov?
zdroj:

Všimli ste si, že Google kompletne prerobil spôsob zobrazovania obrázkov?

Pokiaľ často používate vyhľadávač obrázkov od Google, zrejme vám neunikla pomerne veľká dizajnová zmena, ktorou si tento nástroj prešiel. Obrázky sa po novom zobrazujú na pravej strane a môžete nimi scrollovať.

Základné zobrazovanie obrázkov sa veľmi nezmenilo. Aj naďalej sa zobrazujú v nepravidelnej mriežke vedľa seba aj pod sebou. Rozdiel ale je, pokiaľ sa pokúsite obrázok zväčšiť. Namiesto toho, aby sa otvoril v strede obrazovky, ako to bolo doteraz, sa toto zobrazenie presunulo na tmavé pozadie do pravej strany.

Pokiaľ budete v tomto zväčšenom obrázku posúvať myšou nadol, zobrazia sa vám vizuálne podobné fotografie. Google tvrdí, že táto zmena uľahčí užívateľom hľadanie podobných obrázkov. „Pokiaľ hľadáte na internete niečo ako nový účes, kvety do záhrady alebo novú mikinu, pomôže vám to predstaviť si vaše možnosti,“ píše Google v svojom blogovom príspevku. Vyzdvihuje fakt, že obrázky z pravého panelu si môžete porovnávať s tými zľava.

 Spoločnosť si od nového dizajnu sľubuje aj to, že pomôže obchodom a vydavateľom prilákať viac potenciálnych zákazníkov, ktorí hľadajú informácie o konkrétnom produkte. Ďalšou menšou zmenou sú aj nové popisky k súvisiacim obrázkom pod hlavnou fotografiou, ktorú ste vybrali. Vďaka tomu viete, „kam idete“ ešte pred tým, ako na obrázok kliknete.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio