MOBIL.sk MOBIL.sk

Chcete najrýchlejší mobilný internet? Potom by ste si mali zakúpiť smartfón tejto značky!
zdroj: MOBIL.sk

Chcete najrýchlejší mobilný internet? Potom by ste si mali zakúpiť smartfón tejto značky!

Rýchlosť mobilného internetu závisí prevažne od technológie a kvality pokrytia siete. Lenže dosť podstatný je aj fakt, akým modemom je váš mobil vybavený. Najnovší výskum sa zameral práve na zistenie toho, ktorá značka má najrýchlejšie komponenty zodpovedné za sťahovanie dát.

Keby sme chceli celú vec zjednodušiť, tak váš mobilný internet je iba taký rýchly, akú pokročilú sieť máte k dispozícii a aký výkonný modem obsahuje váš smartfón. Najnovšia analýza združenia Opensignal sa sústredila práve na tento prvok. Výskumníci zbierali dáta z mobilov v 40 krajinách sveta. Hoci sa Slovensko medzi krajinami nenachádzalo, záver zo štúdie si môžeme utvoriť aj my.

Až v 35 % týchto krajín ľudia dosahovali najvyššie rýchlosti sťahovania dát, ak vlastnili smartfón značky Samsung. Jedná sa o Nórsko, Austráliu, USA či Švédsko, pročom najabsolútne najvyššou reálnou rýchlosťou sťahovania prostredníctvom Samsungov bolo 12,0 Mbps v Nórsku.

Na druhom mieste sa umiestnila značka Apple so svojimi mobilmi iPhone. Tie dosahovali najvyššie rýchlosti sťahovania v 17,5 % sledovaných krajín. Tu bola najvyššia zaznamenaná reálna rýchlosť sťahovania až 14,7 Mbps, a to v Spojených Arabských Emirátoch (UAE). Medzi krajinami boli zaznamenané vyššie prenosové rýchlosti dát, ale je to hlavne z toho dôvodu, že Samsungy používajú aj ľudia v menej rozvinutých krajinách, kým iPhony skôr v tých viac rozvinutých, keďže sú drahšie.

internet web siet signal
TheDigitalArtist / Pixabay.com

Zaujímavosťou bolo, že Hoci je značka Huawei druhým najväčším výrobcom súčasnosti a vo svojom portfóliu má podobne ako Samsung lacnejšie aj drahšie zariadenia, zo 40 krajín nebola najrýchlejšia ani v jednej jedinej. Je to preto, že kým zákazníci Samsungu siahajú vo väčšine po drahších zariadeniach radu Galaxy S a Note, Huawei predáva viac lacných zariadení, ktoré majú menej výkonné modemy. Vo všeobecnosti majú používatelia drahých zariadení raz tak rýchly internet, ako používatelia lacnejších smartfónov.

Ostatných 48 % krajín sa v tabuľke zaradilo do skupiny, v ktorej sa jednoznačne nedalo určiť, ktorá značka je najrýchlejšia. Opensignal však skúmal aj rýchlosť mobilných sietí v 73 štátoch na svete. Najrýchlejší internet, kde sa rýchlosť sťahovanie dát pohybuje na hranici 70,4 Mbps, majú v Južnej Kórei. Nasleduje Kanada s 67,1 Mbps a na treťom mieste sa umiestnil Singapur so 65,4 Mbps rýchlosťou sťahovania dát.

Z celej analýzy teda môžeme vyvodiť, že pokiaľ chcete mať čo najrýchlejší mobilný internet, mali by ste si zistiť, ktorý operátor poskytuje najvyspelejšiu sieť v oblasti, v ktorej bývate a následne si zakúpiť jeden z drahších smartfónov, ktorých modemy poskytujú používateľom ten najvyšší výkon.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio