MOBIL.sk MOBIL.sk

Mega úspešná konzolová hra, ktorá je zapísaná aj v Guinnessovej knihe rekordov mieri na iPhony
zdroj: thatgamecompany.com

Mega úspešná konzolová hra, ktorá je zapísaná aj v Guinnessovej knihe rekordov mieri na iPhony

Recenzenti ju označujú aj ako interaktívne umenie pretavené do konzolovej hry.

Nezávislé vývojárske štúdio Thatgamecompany prekvapilo pred pár dňami všetkých fanúšikov, keď priniesli jednu zo svojich najúspešnejších hier na mobilné zariadenia. Ide o hru Journey, ktorá vyhrala viac ako 100 rôznych ocenení vrátane „Hra roka.“ Dokonca sa zapísala aj do Guinnessovej knihy rekordov za „najviac cien získaných nezávislou hrou“ a za „kritickejšie najuznávanejšiu umeleckú hra na PS4.“ 

Journey je hra, ktorú nemôžeme zaradiť do žiadneho z populárnych žánrov video hier. Vývojári „vytvorili“ pri jej vzniku úplne nový herný žáner – atmosférická adventúra, ktorá neťaží zo zložitých herných mechaník, ale nádherne spracovanej atmosféry a audiovizuálnej stránky. Vznikla ešte v roku 2012 ako exkluzivita pre PlayStation 3 a neskôr ju autori priniesli aj na PlayStation 4 a počítače.

zdroj: thatgamecompany.com
zdroj: thatgamecompany.com

Hráči v hre Journey dostanú do ruky maličkú postavičku, s ktorou sa vydajú na cestu po starobylom a tajomnom svete. Budú putovať po zdanlivo nekonečnej púšti a postupne odkrývať tajomstvá okolo seba. 

No a teraz si tento umelecký zážitok pretavený do videohry môžeme vychutnať aj na našich iOS zariadeniach. Predstavenie na mobilné zariadenia bolo celkom neočakávané, pretože vývojárske štúdio nám o svojich plánoch nepovedalo ani slovo. Ak si chcete Journey zahrať aj vy, nájdete ju v App Store za 4,99€ a vyžaduje si 1,1GB voľného úložiska.

zdroj: Annapurna Interactive | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio