MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto je najmenší herný notebook, aký ste kedy videli! (VIDEO)
zdroj: Paul Klinger / GitHub

Toto je najmenší herný notebook, aký ste kedy videli! (VIDEO)

Dizajn niektorých výrobkov je nadčasový a myslí si to aj človek menom Paul Klinger. Ten vytvoril najmenší herný notebook na svete s názvom ThinkTiny a vzdáva tak holdlegendárnym počítačom značky ThinkPad.

Paul sa rozhodol vyrobiť miniatárny herný počítač, ktorý svojim vzhľadom pripomína laptopy od značky Lenovo. Prítomný je aj legendárny červený TrackPoint, ktorý je plne funkčný. Telo počítača autor vytlačil na 3D tlačiarni a svoj výtvor osadil OLED displejom s rozlíšením 128 x 64 pixelov. Len pre porovnanie, podobné rozlíšenie používali pred 20 rokmi mobilné telefóny.

Keďže ide o herný počítač, je prirodzené, že sa v ňom nachádzajú predinštalované hry. Pokiaľ však očakávate Fortnite alebo PUBG, sklameme vás. Počítač zvládne len hry prispôsobené jeho vzrastu. Preto je v ňom nainštalovaný legendárny Tetris, had, Lunar Lander či hra Game of Life.

thinktiny najmenší počítač na svete notebook
ThinkTiny / Paul Klinger

Nech je už táto myšlienka akokoľvek zaujímavá, autor sa nehodlá tento svoj výrobok predávať ako produkt. Jednak relatívne časovo náročný na výrobu a keďže v ňom použil aj niekoľko prvkov (vrátane loga) spoločnosti Lenovo, mohla by mu hroziť nepekná pokuta od technologického giganta za porušovanie duševného vlastníctva.

Paul sa však rozhodol, že na sieti GitHub zverejní všetky podklady, dizajnové nákresy pre 3D tlačiareň a zoznam komponentov, aby si takúto hračku, ktorá určite ohúri nejedného človeka v okolí, mohli vyrobiť aj sami doma. Paul tiež dáva ľuďom možnosť postaviť si najmenší herný počítač na svete, ktorého autorom je tiež on. Ten má navyše o jednu hru naviac. Linky na súbory nájdete na odkaze nižšie.

Technické podklady pre notebook ThinkTiny a počítač TinyPC

zdroj: github.com

Najnovšie z kategórie: PC & Mac

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio