MOBIL.sk MOBIL.sk

Hodinky Samsung Watch Active 2 obsahujú a zároveň neobsahujú EKG senzor
zdroj: Samsung

Hodinky Samsung Watch Active 2 obsahujú a zároveň neobsahujú EKG senzor

Samsung nám pred dvoma dňami predstavil svoje nové inteligentné hodinky Watch Active 2. Aj keď priniesli množstvo zaujímavých noviniek a minimálne na základe úvodnej prezentácie vyzerajú skvelo, užívateľom v nich chýba jedna konkrétna funkcia.

Ide o EKG monitor, ktorý (ako jediné hodinky) obsahujú konkurenčné Apple Watch Series 4. Práve EKG monitor sa ešte pred samotným predstavením spomínal ako najväčšia novinka a viaceré úniky naznačovali, že nám ho Samsung skutočne prinesie. Prišlo však oficiálne predstavenie a nikde o ňom nebola ani zmienka. 

Faktom ale je, že Galaxy Watch Active 2 ho v skutočnosti obsahujú. Pokiaľ sa pozrieme na list špecifikácií, dozvieme sa, že okrem ďalších senzorov sa tu nachádza aj elektrokardiogram. Hodinky ho teda po hardvérovej stránke naozaj obsahujú, avšak, zatiaľ nie je k dispozícií. Čo to vlastne znamená a prečo majitelia hodiniek nemôžu EKG použiť?

zdroj: Samsung

Zdá sa, že najväčším problémom pre Samsung bolo získanie certifikácie. Faktom je, že výrobca nemôže len tak priniesť na trh zariadenie, ktoré bude fungovať ako EKG bez predchádzajúcich testov a riadneho schválenia. Samsungu to zrejme trvalo o niečo dlhšie, ako pôvodne predpokladali a nakoniec museli priniesť hodinky bez tejto funkcie. 

Podobné problémy zažili minulý rok aj Apple Watch 4. Aj tie sa pôvodne predávali so zablokovanou možnosťou EKG monitoringu a sprístupnila sa až po šiestich mesiacoch. Dokonca aj teraz je EKG v Apple Watch dostupná v omnoho menej krajinách ako napríklad klasický snímač srdcovej frekvencie.

A kedy sa teda dočkáme EKG monitoru v Samsung Watch Active 2? Ťažko povedať, spoločnosť nám o tom zatiaľ nič nepovedala. Jedna správa spred niekoľkých týždňov ale hovorila, že oficiálna EKG aplikácia príde až budúci rok. Bohužiaľ, zatiaľ to vyzerá tak, že sa skutočne naplní.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio