MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Fitbit predstavila svoje prvé smart hodinky FitBit Ionic
zdroj: fitbit.com

Spoločnosť Fitbit predstavila svoje prvé smart hodinky FitBit Ionic

Fitbit poznajú všetci fanúšikovia športu ako výrobcu športových smart náramkov pre zaznamenávanie dennej aktivity. Spoločnosť ich celosvetovo predala zhruba 67 miliónov kusov a patrí jej tak celkovo tretie miesto v tomto odvetví, hneď za spoločnosťami Apple a čínskym technologickým drakom Xiaomi. S novo predstaveným modelom Fitbit Ionic vstupuje firma do neprebádaných vôd smart hodiniek, aby mohla získať nových klientov a upevniť si tak pozíciu na trhu.

Hodinky Fitbit Ionic by mali doraziť v priebehu októbra. Ponúkajú vzhľad jemne pripomínajúci model Fitbit Blaze, ale v skutočnosti sa nejedná len o drobné vylepšenie. Ionic je síce evolučný model, ktorý ale prináša dostatok nových funkcií na to, aby ho Fitbit zaradil do pre neho novej kategórie smart hodiniek.

fitbit.com

Ionic prináša všetko, čo by ste od luxusných hodiniek očakávali. Počítanie krokov, vzdialenosti, spálených kalórií, meranie srdcového tepu a ešte omnoho viac. Hodinky sú vybavené funkciou GPS, ktorá automaticky rozozná, kedy opustíte svoj domov, poprípade, kedy začnete behať. Pre tých, čo majú radšej plávanie sú hodinky vodotesné do hĺbky 50 m, takže si ich môžete nosiť aj do bazéna (kde vám budú merať naplávané dĺžky). Ak neradi športujete potichu, Fitbit Ionic je vybavený2,5 GB vnútornou pamäťou, ktorá pojme vašu obľubenú hudbu.

fitbit_ionic_lineup
fitbit.com

Zaujímavosťou je aj nový (a presnejší) senzor na meranie srdcového tepu a tiež SpO2 senzor, ktorý sleduje množstvo kyslíka v krvi, ktorý dokáže odhaliť syndróm spánkového apnoe.

Ale prečo vlastne Fitbit Ionic spadá do kategórie smart hodiniek? Aj keď fitness trackery od Fitbitu v minulosti podporovali notifikácie zo smartfónov, Ionic ponúka úplne nový operačný systém Fitbit OS, ktorý podporuje bezkontaktné platby Fitbit Pay pomocou NFC a do hodiniek si môžete sťahovať aplikácie z Fitbit App Gallery podľa svojho gusta. To ich robí viac hodinkami ako smart náramkom. Výdrž batérie na tom nie je vôbec zle. V časoch, keď väčšinu inteligentných hodiniek musíte nabíjať každé dva dni, Fitbit Ionic ponúkne 4 dni a viac bez nabíjačky.

zdroj: youtube.com

Cena nenadchne, ale na druhej strane ani neurazí. Výrobca si za svoj skvost bude pýtať 300 amerických dolárov, čo je porovnateľné s najlacnejšími Apple Watch, akurát Fitbit stavia viac na športových funkciách ako na dizajne. Pokiaľ ste teda fanúšikovia športu a smart hodinky potrebujete skôr kvoli športu, než ako predĺženú ruku svojho smartfónu, Fitbit Ionic bude tá správna voľba pre vás.

Najnovšie z kategórie: Smart Šport

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio