MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi si nechal patentovať smartfón s dizajnom, ktorý predĺži život batérie pomocou slnka
zdroj: nl.letsgodigital.org

Xiaomi si nechal patentovať smartfón s dizajnom, ktorý predĺži život batérie pomocou slnka

Aj keď sú čínske spoločnosti, obzvlášť Xiaomi, často kritizované za to, že kopírujú svojich väčších konkurentov, zároveň patria aj k tým najpokrokovejším v inováciách. Dôkazom je aj nový patent na smartfón so zabudovaným solárnym panelom.

Nový patent pribudol do portfólia Xiaomi len pred týždňom. Popisuje smartfón, ktorý by mohol byť poháňaný solárnou energiou. Získaval by ho zo špeciálneho panelu, ktorý podľa nákresu pokrýva takmer celú zadnú stranu zariadenia. Okrem panelu sa tu nachádza aj duálny fotoaparát a smartfón sa nazýva ePhone (podobnosť s iPhone čisto náhodná).

Na patent ako prvý poukázal holandský portál Letsgodigital. Aby sme si vedeli smartfón lepšie predstaviť, vytvoril na základe neho farebný render. Pozrieť si ho môžete na titulnej fotografií článku. 

zdroj: nl.letsgodigital.org

Aj keď myšlienka mobilu so solárnym panelom znie pomerne futuristicky, v skutočnosti nejde o úplne nový nápad. Samsung nám ešte pred desiatimi rokmi priniesol hneď dva mobily, ktoré to ponúkali – E1107 a Blue Earth S7550. Šlo o klasické „hlúpe“ tlačidlové mobily, ktoré mali na zadnej strane malý solárny panel a vďaka nemu dokázali predĺžiť výdrž batérie. 

Tento nápad sa vtedy nijak zvlášť neuchytil a ďalších podobných mobilov sme sa nedočkali. A to aj napriek tomu, že dobíjanie pomocou slnka naozaj fungovalo. Podľa reálnych testov ste po hodine priameho slnečného žiarenia mohli dostať 10 minút telefonovania navyše. Nejde o žiadne zvlášť veľké čísla, ale v krajných situáciách môžu pomôcť.

Aj keď si Xiaomi nechal solárny patent v smartfóne patentovať, zatiaľ nemáme informácie o tom, či a kedy sa ho v budúcnosti dočkáme. Rozhodne by ale šlo o zaujímavý krok a to nie len kvôli predĺženiu životnosti batérie. Solárna energia je ekologická a spoločnosť by mohla tento mobil promovať ako „zelenú alternatívu“ u ostatným smartfónom. Veľké technologické spoločnosti vkladajú v poslednej dobe do udržateľných zdrojov a ekologických produktov veľa energie a času. Xiaomi by na tento trend mohol naskočiť práve smartfónom poháňaným slnkom.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio